KAŽDÝ UMÍ NA KOLE JEZDIT, ALE JEN NĚKDO HO UMÍ SKUTEČNĚ OVLÁDAT. MY VÁS TO NAUČÍME!

O campech

Chtěli byste mít větší jistotu na kole, neslézat z něj tak často, projet víc složitějších úseků a přejet víc překážek, které potkáte při vaší vyjížďce? Být pak rychlejší, bezpečnější a radostnější cyklista? Tak právě pro vás jsem připravil naše projekty a hlavně pak campy!

IDEA

Každý chápe, že pro lepší fyzickou kondici je třeba najíždět kilometry. Ale nějak se zapomíná, že je třeba trénovat i technické dovednosti, když chcete být šikovnější jezdec. To vám jen lehčí kolo, hrubší plášť a nebo karbonová sedlovka nezlepší.

Nejde o to naučit se nějaké veliké skoky a trialové prvky, ale naopak opravit základní dovednosti, ve kterých dělá většina z vás chyby.

Když nemáte dobře zvládnuté základy, tak neprojedete dobře a s jitotou ani lehčí místa, ale hlavně se nemůžete posunout dál ve vašem jezdeckém růstu. K tomu vede cesta přes opravení vžitých chyb v elementárních prvcích jako je řazení, brzdění, zatáčení, rytmus jízdy, jízda z kopce a do kopce. Pomůžeme s tímhle opravováním a pomůžeme vám otevřít nové dveře vašeho bikování.

Jak campy probíhají

Víkendové campy jsou nejčastěji třídenní a jsou věnovány pečlivé výuce techniky. Nečekejte dlouhé společné vyjížďky ve velké skupině, která se občas zastaví, aby se něco ukázalo a vyzkoušelo. Kde se na vás skoro nedostane řada a možná ani neslyšíte a nevidíte výklad. U nás vás čeká víc než 15 hodin individuální výuky a další hodiny při rozboru video materiálu z každého dne. Ale taky pohoda a zábava. Zkušenosti nám ukazují, že tři dny jsou ideální čas, abychom vás něco naučili a vy jste si dokázali nové dovednosti zažít.

více než 15 hodin výuky

+ další hodiny při rozboru video materiálu. Budeme se o vás starat od rána do noci. Budeme se snažit, abyste si dny s námi opravdu užili!

Servis a půjčovna

Jedinou starostí našich žáků je to,aby se soustředili na výuku. Půjčíme vám pedály, chrániče, sedla, řidítka i celá kola RB.

Zázemí

Základní prvky vždy trénujeme na překážkách u penzionu, ve kterém bydlíme a kde máme zázemí. Svačinu a občerstvení vám doneseme tam, kde jezdíme. Ošetříme vám šrámy na těle a na duši.

Začínáme v pátek dopoledne, abyste se před první páteční lekcí seznámili, odpočali si po cestě a dobře se naladili a byli připraveni vše vnímat a vstřebat. Naší snahou je opravdu vás něco naučit!

Jezdíme na obyčejných pedálech (platformách) a naše bohaté zkušenosti ukazují, že to pomáhá ve výuce i v dalším ježdění i jezdcům, kteří jezdí jen na nášlapech.

Celý camp organizujeme s heslem Just Ride. Jedinou starostí našich žáků je to,aby se soustředili na výuku. Kola jim připravíme, seřídíme a mají je vždy připravené na začátku dne. Večer je zase uložíme a seřídíme.

Půjčíme vám pedály, chrániče, sedla, řidítka i celá kola RB. 

Překážky

Základní prvky vždy trénujeme na multifunkčních překážkách, které sestavujeme se zvyšující se obtížností.

Terén

Vyrazíme i na krátké vyjížďky na naše připravená místa (minitraily), kde si procvičíme nové zkušenosti v terénu. 

Závod

V sobotu v podvečer se zkusíme i malý závod, který by vás měl hlavně pobavit, ale také prověřit.

Základní prvky vždy trénujeme na překážkách u penzionu ve kterém bydlíme a kde máme zázemí. Na dosah máte tak občerstvení, můžete si půjčovat naše vybavení a kola a můj výklad jde přes mikrofon, aby ho všichni slyšeli a mohl jsem kohokoliv v areálu oslovit a on mě slyšel. Další lektoři upozorňují na chyby a nebo se věnují vybraným jezdcům. Můžete si půjčovat různá kola, která vám pomůžou najít cestu a odpovědi na některé otázky proč to nejde. A taky ušetří pár ran do vašeho dvoukolového miláčka. Myslím si, že čím víc kol člověk zkusí, tím víc je cyklistou.

V sobotu a v neděli pilujeme ještě další prvky u penzionu, ale vyrazíme i na krátké vyjížďky, kde si procvičíme nové zkušenosti v terénu. Na našich připravených místech. V sobotu v podvečer se zkusíme i malý závod, který by vás měl hlavně pobavit. Ale také prověřit. Při večerním programu si na natočených záběrech ukážeme vaše chyby, abyste lépe pochopili, kde je zakopaný pes.

Kapacita campů

Dressler campy jsou určeny většinou pro maximální počet 16-24 jezdivých účastníků. O ty se bude starat 4-7 lektorů. A v případě účasti většího počtu menších dětí i další pomocník-chytač.

Většinu výuky vysvětlím pro celou skupinu osobně a pak si vás rozdělíme do 2-3 skupin. Podle toho jak vám to půjde, jaká bude aktuální kondice a schopnosti žáků. 

Ubytování

Ubytování a lokality vybíráme vždy tak, abychom měli soukromí a pohodlí. Aby nás nikdo nerušil, nemuseli jsme se bát, že nám někdo něco vezme a nebo se mu nebude líbit, že jezdíme na kole. A aby to byl také pro vás a vaše doprovody zážitek i odpočinek. Na campech se nažíme vytvořit kamarádskou a pohodovou atmosféru, kde je výuka je řízena heslem: Škola kola hrou :-)

Koho rádi uvidíme

Campy jsou určeny pro jezdce na horských kolem. Je jedno kolik vám je let, ale jestli máte chuť a sílu se učit techniku. Je jedno, jestli jste dospělý jezdce, ženská nebo dítě. Nemusíte se bát, že toho moc neumíte. A nebo že toho umíte dost a že vás budou ostatní zdržovat. Moje zkušenosti ukazují, že základní techniku potřebují trénovat všichni a mohou ji trénovat společně. Mladší ukazují dravost bez respektu starším a ti zase mají víc síly a rozvahy. Na našich campech jsme měli jezdce ve věku 4,5 roku a také 70 let.

Na camp můžete přijet s kolem a nebo i s doprovodem. A klidně i celá rodina. Budu se na vás těšit!

Individuální výuka

Nemáte rádi výuku ve skupině? Stydíte se a stresuje vás, že na vás někdo kouká? A nebo nemáte tolik času a chctěli byste se učit třeba po práci sami a nebo v partě s přáteli? Tak právě pro vás je tady Individuální výuka