Zatáčky, boule, skoky, kamení a lávky.

Monínec 20. - 21.5.2023

Chcete si přičuchnout k trošku těžšímu ježdění a ušetřit síly při jízdě do kopce na lanovce? Rádi byste se zlepšili v jízdě v náročnějším terénu a v trailech? A nebo máte enduro ambice. Tak pojeďte s námi na Monínec!

tags: začátečnícipokročilírodinky

volná místa: 1/20

GPS: 49.5499586N, 14.5222189E

Po třech letech se vracíme zpátky na Monínec, kde je všechno pro výuku. A taky tam je klid a prostor.

Tenhle camp může pobavit širokou paletu bikerů. Monínec nám dává možnosti udělat si skupiny podle výkonosti a každému dát to, co potřebuje. Lektorů bude připraveno dost a tak si vás pěkně rozdělíme. Může se přihlásit rodinka, kde ty silnější budou drtit traily a zlepšovat se v trailovým ježdění a ta klidnější část rodiny si bude osvojovat základy a plynule se bude rozjíždět na lehkým trailu. Svoje si samozřejmě najdou i jezdci, kteří přijedou sami. A je jedno, jestli to jsou xc nebo enduro jezdci. Během dne si užijete to svoje ježdění a svoji výuku a večer si popovídáme o různým ježdění u ohně. Je jasný, že na kopec nás vyveze lanovka a permanentka je samozřejmě v ceně.

 

Dvoudenní camp je intenzivní a ježdění bude habaděj. Samozřejmě zase začneme v klidu a budeme přidávat. Něco se naučíme "na sucho" v klidu na překážkách nebo na louce a pak budeme přidávat. Pro jezdce, kteří s námi třeba už byli na campech, uděláme partu, která půjde na kopec mnohem rychleji.

Pokud byste chtěli přijet už v pátek a přespat v klidu na místě, tak to napište do poznámek. Nocleh se snídaní stojí 890,-Kč na osobu. 

Samozřejmě i tady vám půjčíme obyčejné pedály (platformy) a na nich se budeme učit. Věřte nám, že je to mnohem lepší cesta pro lepší výsledky výuky a pro vaše další dovednosti. Sraz bude v restauraci u spodní stanice lanovky. GPS souřadnice jsou tyto GPS 49°32'59.7"N 14°31'20.6"E

Naším hlavním cílem je vám ukázat správnou cestu a na ni vás co nejlíp připravit. Dát vám servis, který vám dá klid se učit a jezdit. Nebudeme vás rozdělovat do skupin, ale díky velkému počtu lektorů si najdeme cestu ke každému zvlášť. A veřte, že mohou techniku v pohodě trénovat děti, chlapi i ženy dohromady. Vzájemně se totiž tyhle skupiny podporují a doplňují. A nás baví, když jezdí celá rodina.

Zaměření:  Pro začátečníky, rodinky i enduro jezdce s ambicí skákat v bikeparku

Doporučené výbava :  Horské kolo jakékoliv kvality a osazení, přilba a boty na platformy ( nejlépe s rovnou podrážkou s jemným vzorkem ). 

Co s sebou dalšího na camp :  Pedály vám půjčíme a po příjezdu na camp vyměníme a tak to nemusíte řešit. Máme i kratší sedlovky s testovacími sedly WTB, abyste měli při jízdě ve stoje víc místa na pohyb těla. Vše vám seřídíme po příjezdu. Na místě budeme mít i věci na malý servis kol, když byste něco poničili. Půjčíme vám i chrániče na holeně a kolena, když byste se chtěli víc chránit. Máme pro vás dostatek svačin i pití. Vy si musíte vzít hlavně dostatek oblečení. Jezdíme opravdu v každém počasí. Vezměte si rukavice a pokud máte, tak malý cyklobatoh.

Josef Dressler

Josef Dressler

Vyhrál jsem pár titulů v biketrialu, učím víc jak 30 let, jsem ředitel projektu, hlavní lektor na všech akcích, závodím v ednuru a doma mám 5 dětí.

more >

Radek Kulhavý

Radek Kulhavý

Univerzální sportovec a cyklista, který závodně jezdil motokros, biketrial, 4X i bmx. Leze po skalách, chodí po horách a cvičí jógu.

more >

Vojta Šidák

Vojta Šidák

Chlápek, co má cyklistiku trochu jinak a doplňuje naši rodinku humorem, invencí, přístupem ke kolu a zkušenostmi z cyklobusinessu.

more >

Karlos Kakos

Karlos Kakos

Můj synovec, kluk co kolo miluje, jezdí a skáče v jednom kuse, závodí v enduru, opravuje kola a ukazuje cestu mladým žákům.

more >

Monínec

49.5499586N, 14.5222189E

Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice.

V létě návtěvníci areálu ocení hlavně velké množství cyklotras v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy. Přimo v areálu se můžete zabavit také na atrakcích jako jsou trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno.

Pro nás je areál vhodný típ, že je v něm klid a prima atmosféra. Na kopec nás vyváží čtyřsedačková lanovka. Stravování probíhá v restauraci M2 u spodní stanice lanovky. Ubytovaní jsme v Aparmánech také kousek od spodní stanice. U apartmánů máme i naše zázemí a klid.

Na kopci jsou těžší traily a i rodinný, na jehož projektování jsme se podíleli v čele s naším Michalem Severou. V lese máme další kamenité sekce a místa na trénink.

 

 Jezdec:  10.490,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, permice na dva dny, svačiny, pitný režim, servis, půjčování testovacích kol, pedálů a chráničů, foto a video dokumentace,  dárky a další služby pod heslem "Just Ride". Abyste se toho naučili co nejvíc, nemuseli se o nic starat, měli radost a v neděli se vám nechtělo domů :-)

Pokud byste chtěli přijet už v pátek a přespat v klidu na místě, tak to napište do poznámek. Nocleh se snídaní stojí 890,-Kč na osobu. 

Doprovod: 2.490,-Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim a všechno další, abyste si ty dva dny užili, odpočinuli si, něco odposlouchali a mrzelo vás, že jste si nevzali kolo.

Sleva pro naše věrné žáky

Pokud jste s námi už byli v minulosti na některém našem campu, tak máte slevu 5% z celkové částky.  Prosím, raději to připomeňte do poznámky, ať na to nezapomenu.

 

Zapůjčení kola RB

Pro dospělé účastníky nabízíme zapůjčení horského celoodpruženého kola RB Bike model Bandit na celou dobu campu. Nemusíte si pak vozit vaše kolo.  Pozor! Máme ale pouze 4 kola, která jsou sestavané podle našich zkušeností a z dílů, které používáme i my. Cena za půjčení na celý camp:  1.090,- Kč

 

Stornovací podmínky

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu

Pojistěte se na storno podmínky, pokud chcete mít jistotu, že v případě nemoci nepřijdete o zaplacené kempovné. My doporučujeme https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu

Pokud chcete věnovat camp jako dárek, tak můžete zakoupit voucher a vybrat částku, kterou chcete přispět na kempovné. A nebo věnovat voucher bez výběru campu a obdarovaný si vybere sám.

 

Sobota, 20.května 2023

  8:30-  9:00  Příjezd účastníků, ubytování, kontrola vybavení a nastavení kol
  9:15-  9:40  Společné kafíčko, seznámení skupiny, rozprava
10:00-13:15  Trénink základů techniky a vysvětlení zásadních dovedností 
13:30-15:00  Oběd a malý odpočinek
15:00-18:45  Trénink jednotlivých dovedností na trailech 
19:15-20:15  Večeře
20:15-21:15  Vyhodnocení tréninku s lektory s pomocí videa a promítání na 
                     venkovním plátně, opékání buřtů, tancování a skákání přes oheň :-)
21:30-.....     Zábava, povídání, zpívání, opékání buřtů, tancování a skákání přes oheň a nebo příprava na další den :-)

Neděle, 21.května 2023

  8:00- 9:00   Snídaně
  9:15-12:45  Trénink na trailech, kde budeme ve skupinách jezdit jednotlivé pasáže, ale i celé lajny

13:00-14:00  Oběd a malý odpočinek

14:15-17:00  Odpolední trénink na trailech
17:15-18:00  Balení, mytí a servis kol a jezdců před cestou, vyklízení pokojů
18:00-18:30  Vyhodnocení campu, předávání certifikátů a rad do dalšího cyklistického života
18:30            Ukončení campu a odjezd účastníků

Mohlo by se hodit