Tohle je vědecká pracovnice, co jezdí na kole srdcem i hlavou.

Nikol Novotná

Vyrostla jsem v Peci pod Sněžkou na boudě uprostřed sjezdovky. Odmalička se věnuji sjezdovému lyžování, do školy jsem musela jezdit na lyžích. Zní to pohádkově, ale jezdit ve fujavici s čelovkou a těžkou aktovkou rozbitou strání dolů, to zas taková romantika není.

V pubertě jsem objevila ježdění po lese za barákem a začala jsem se ubírat spíše cestou feeridingu. Učím lyžovat. Trénovala jsem malé závoďáky. Školím lyžařské instruktory a pracovala jsem v například v Japonsku nebo Švýcarsku. Na lyžích jsem se podívala například i do Íránu, Pyrenejí nebo Gruzie.

Svoji lásku k horám jsem završila studiem geologie nejen v Čechách, ale i Norsku a Francii, kde jsem čuchla k surfování. Život je dobrodružství.

Kolo bylo vždy součástí mé letní přípravy, ale až s objevem, že mohu jezdit po lese z kopce dolů i v létě, jsem tomu před pár lety naplno propadla. Už jen nečekám na další zimu, ale těším se na kolo. Miluju nové výzvy a možnost se posouvat. Ráda se podělím o své zkušenosti se začínajícími bajkerkami a bajkery. Protože nikdy není pozdě na spokojené dětství.