"S kolem mě baví svět!"

MONÍNEC KIDS 11. - 17.8.2024

Šestidenní dětský letní camp nabitý kolem a plný her. Na kopci s bike parkem. Aby si děti ten týden v přírodě užily, něco se naučily a hlavně poznaly, že kolo je skvělá hračka a kamarád!

tags: děti

volná místa: 1/60

GPS: 49.5499586N, 14.5222189E

Camp je určen pro děti, které chtějí strávit prázdninový týden na kolech v přírodě s partou kamarádů. Chtějí se naučit s kolem bavit a lépe ho ovládat a projet různé traily a překonat rozmanité překážky. Ale taky zkusit jiné sporty a aktivity. Nemusí to být závodníci ani příliš zdatní cyklisté. Ve věku 5-17 let. Svoje si najdou ti nejměnší i ti největší a zkušení letci. Jezdit budou ve svých výkonostních skupinkách, ale taky budou bojovat v celotáborové hře a soutěžit v závodech v teamech, které si vytvoří. Musí mít jen ke kolu přátelský vztah. A ten se budeme snažit podpořit i tím, že se budeme držet našeho hesla :

S kolem mě baví svět!

Je to už devátý ročník. Camp se postupně vyvíjí, jak se vyvíjíme my a "naše" děti. Budeme pokračovat v zavedeném formátu, ale zase přidáme nějaké překvapení, aby ten týden na Monínci byl ten nejlepší z prázdnin. Aby se děti naučily používat základní vzorce ovládání těla, které jim pomáhají v různých sportech. Aby pochopily, že sport je zábava a dobrá škola na cestě životem. A aby pochopily, že kolo je skvělá hračka. Lepší než tablet nebo mobil. Samozřejmě zase vymyslímě nějaký ústřední motiv a budeme soutěžit v týmech v celotáborové hře.

První ročníky jsme byli v Krkonoších, předloni v táborovým areálu na Vysočině a loni i letos budeme mít kvalitnější zázemí a za zády bikepark a v něm budeme jezdit.

Na Monínci je klid a pohoda. Lehké i těžké traily. Ale taky lesík, kde si budujeme traily a místo na naše překážky. Lesy, rybník s pláží 400m od apartmánů a nebo bazén na hotelu. Bydlet budeme v apartmánech u spodní stanice lanovky, které budou celé naše a kde budeme mít klid, zázemí a kvalitní ubytování.Se vším zázemím na každém pokoji a většinou i s vlastní kuchyňkou.

Jako lektoři a vedoucí budeme my, chlapi a ženy v dospělém věku. :-) Osm lektorů na tu skupinku 50 dětí je dost, abychom si sjednali respekt a měli na děti dost času i energie. Děti budeme učit základy cyklistických dovedností, ale také vyrazíme na výlet, uspořádáme různé závody, zlepšíme si všeobecnou obratnost podle mých zkušeností, ukážeme dětem jak je důležité cvičit, ukážeme, jak správně a bezpečně padat. Půjčíme dětem různá kola a jednokolku, aby si zkusily různé disciplíny.  Opečeme si buřty, zkusíme se nebát při noční cestě lesem a připraveno bude i letní kino v přírodě. Děti si nemusí brát na camp elektronická zařízení. Ty nebudou používat. Naopak si budou psát deníček tužkou do bloku a učit se povídat a hrát hry naživo. Jídlo a svačin bude přesně tolik, aby děti nestrádaly hladem, ale naopak měly spousty sil na program od svítání do soumraku.

Zaměření:  děti ve věku 5-17 let (bez rodičů!!)  Nemusí to být závodníci, ale i děti, které na kole jezdí míň, ale chtějí se něco nového naučit.

Doporučená výbava: horské a nebo dětské kolo, přilba a další výstroj na kolo, dostatek sportovního oblečení, čelovka, ručník a dobrá nálada

 

 

 

Josef Dressler

Josef Dressler

Vyhrál jsem pár titulů v biketrialu, učím víc jak 30 let, jsem ředitel projektu, hlavní lektor na všech akcích, závodím v ednuru a doma mám 5 dětí.

více >

Michal Severa

Michal Severa

Všestranný biker, co vyzkoušel řadu disciplín. Od trialu, freestylu přes XC až po freeride, ale nejvíc ho baví technické ježdění v přírodě.

více >

Vojta Šidák

Vojta Šidák

Chlápek, co má cyklistiku trochu jinak a doplňuje naši rodinku humorem, invencí, přístupem ke kolu a zkušenostmi z cyklobusinessu.

více >

Martin Dražil

Martin Dražil

Martin je skvělý a pořád aktivní jezdec flatlandu a neskutečně energický lektor. Který je přísný, ale možná o to víc je mezi dětmi oblíbený.

více >

Karlos Kakos

Karlos Kakos

Můj synovec, kluk co kolo miluje, jezdí a skáče v jednom kuse, závodí v enduru, opravuje kola a ukazuje cestu mladým žákům.

více >

Nelli Kakosová

Nelli Kakosová

Moje neteř, co kolo moc nemusí, ale má strašně ráda práci s dětma, kterou i studuje a bude to její zaměstnání. A kolo už ji taky baví.

více >

Vojta Klokočka

Vojta Klokočka

Jeden z nejlepších enduro jezdců v republice, který jezdil bikros, zažil velký pád a motivuje mladý kluky, aby drželi plnej plyn, ale s rozumem.

více >

Adama Maxa

Adama Maxa

Jeden z nejlepších českých enduro jezdců. Mladý kluk, co závodil v lyžování a rychle vše zúročil na kole a umí to s úsměvem předat.

více >

Monínec

49.5499586N, 14.5222189E

Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice.

V létě návtěvníci areálu ocení hlavně velké množství cyklotras v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy. Přimo v areálu se můžete zabavit také na atrakcích jako jsou trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno.

Pro nás je areál vhodný típ, že je v něm klid a prima atmosféra. Na kopec nás vyváží čtyřsedačková lanovka. Stravování probíhá v restauraci M2 u spodní stanice lanovky. Ubytovaní jsme v Aparmánech také kousek od spodní stanice. U apartmánů máme i naše zázemí a klid.

Na kopci jsou těžší traily a i rodinný, na jehož projektování jsme se podíleli v čele s naším Michalem Severou. V lese máme další kamenité sekce a místa na trénink.

 

 Jezdec: 15.700,- Kč  

Pro věrné žáky : 14.900,-Kč

V ceně je spousta her, výky, soutěží, závodů, ježdění, blbnutí, koupání a vedení vašich dětí. A taky ubytování v prostorných apartmánech s kompletním sociálním zařízením, plná penze, spousta svačin, půjčování sportovního nářadí, tričko v našem designu a další dárky v soutěžích a vše, aby se dětem nechtělo domů k počítačům a tabletům :-)

Sleva pro naše věrné žáky

Pokud jste s námi už byli v minulosti na některém našem campu neno kroužku, tak máte slevu 5 % z celkové částky. Prosím, raději to připomeňte do poznámky, ať na to nezapomenu.

Platební podmínky

Prvních 50 % z celkové částky do měsíce od potvrzení objednávky a druhých 50 % částky nejpozději 90 dní před začátkem campu. Nebojte se ozvat nebo napsat do poznámky, když byste platbu potřebovali nějak odložit, rozložit nebo poslat celou. Samořejmě jde na úhradu použít různé zaměstnanecké benefity.

Obsazenost

V políčku Volná místa jsou dvě čísla. To první znamená počet volných míst. To druhé kapacitu campu.

Stornovací podmínky

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu

Pojistěte se u některé z komerčních pojišťoven, pokud chcete mít jistotu, že v případě nemoci nepřijdete o zaplacené kempovné. My doporučujeme "naši" ERV pojišťovnu http://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu

Pokud chcete věnovat camp jako dárek, tak můžete zakoupit voucher a vybrat částku, kterou chcete přispět na kempovné. A nebo věnovat voucher bez výběru campu a obdarovaný si vybere sám.

 

Program stručně

Neděle 11. srpna: Příjezd účastníků mezi 16:00-18:00. Uvítací večeře. Rozdělení do družstev a první aktivity.

Pondělí 12. srpna až pátek 30. srpna: Sport, hry a zábava od 8.-21.hodiny.

Sobota 17. srpna: Rodinka den. Finále tábora a jednodenní tábor pro rodiče. A na závěr vyhlášení a párty. A konec v 18:00.

 

Přihláška na camp

Zapůjčit kolo RB

www:

Souhlasím se správou, zpracováním a uchováním svých osobních údajů, ve smyslu ustanovení §5 odst. 2 písm. a) zákona č. 101/200 Sb. o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Mohlo by se hodit