I jeden den vám pomůže líp ovládat kolo.

MONÍNEC 1denní Rodinka 7.9.2024

Camp pro všechny, kdo chtějí mít větší radost z trailovýho ježdění. A užít si to v Rodince.

tags: rodinky

volná místa: 14/20

GPS: 49.5499586N, 14.5222189E

Rodinka je základ bajkovýho státu. A tohle je novinka pro rok 2024. Trailový camp Rodinka.

Jste dospělý jezdec, co by se chtěl zlepšit v trailovým ježdění? Chtěl by to zároveň ukázat svý polovičce, že jezdit v trailech je nádherný a ukázat to i svým dětem? Proč to neudělat během jednoho dne? Proč nesbírat super zážitky společně? Nesrovnat vaše dovednosti, abyste byla kompaktnější skupina?

Tak s námi pojeďte na jednodenní camp na Monínec. Na kopec, kde máme klid a skvělý prostor na učení.

Začneme procvičením základů na rovince a budeme postupně přidávat obtížnost výuky. Rozdělíme si vás do několika malých skupin, aby výuka fungovala pro všechny co nejlépe. Půjdeme postupně do jednotlivých pasáží trailů a postupně to rozjezdíme. Pro zkušenější jezdce uděláme rychlou skupinu a budeme pilovat obtížnější traily a skoky.

Na kopec nám pomůže lanovka, svačin bude dost, oběd na kopci, malý závod na konci a po devíti hodinách ježdění si dáme buřta a pivo jako odměnu.

Ježdění během dne bude opravdu habaděj. Dopoledne se budeme učit základní dovednosti na rovině. Tedy správný pohled, postoj na kole, brždění, zvedání kol, zatáčení a také budeme jezdit po překážkách, abyste si osvojili lepší rovnováhu a rytmus jízdy. Po obědě budeme tyhle dovednosti procvičovat na trailech. Zkušenejší jezdci do nich půjdou dřív.

Samozřejmě i tady vám půjčíme obyčejné pedály (platformy) a na nich se budeme učit. Věřte nám, že je to mnohem lepší cesta pro lepší výsledky výuky a pro vaše další dovednosti. Sraz bude u restaurace M2 u spodní stanice lanovky. GPS souřadnice jsou tyto GPS 49°32'59.7"N 14°31'20.6"E

Zaměření:  Především pro rodiny a bikery, kteří si chtějí co nejvíc dodat jistoty a mít větší radost z kola. Nebojte se, techniku můžete trénovat společně a je to jen dobře, když jezdí táta nebo máma s dětma. A nebo třeba jezdci zralého věku.

Doporučené výbava :  Horské kolo jakékoliv kvality a osazení, přilba a boty na platformy ( nejlépe s rovnou podrážkou s jemným vzorkem ). 

Co s sebou dalšího na camp :  Pedály vám půjčíme a po příjezdu na camp vyměníme a tak to nemusíte řešit. Máme i kratší sedlovky s testovacími sedly WTB, abyste měli při jízdě ve stoje víc místa na pohyb těla. Vše vám seřídíme po příjezdu. Na místě budeme mít i věci na malý servis kol, když byste něco poničili. Půjčíme vám i chrániče na holeně a kolena, když byste se chtěli víc chránit. Máme pro vás dostatek svačin i pití. Vy si musíte vzít hlavně dostatek oblečení. Jezdíme opravdu v každém počasí. Vezměte si rukavice a pokud máte, tak malý cyklobatoh.

Josef Dressler

Josef Dressler

Vyhrál jsem pár titulů v biketrialu, učím víc jak 30 let, jsem ředitel projektu, hlavní lektor na všech akcích, závodím v ednuru a doma mám 5 dětí.

více >

Radek Kulhavý

Radek Kulhavý

Univerzální sportovec a cyklista, který závodně jezdil motokros, biketrial, 4X i bmx. Leze po skalách, chodí po horách a cvičí jógu.

více >

Vojta Šidák

Vojta Šidák

Chlápek, co má cyklistiku trochu jinak a doplňuje naši rodinku humorem, invencí, přístupem ke kolu a zkušenostmi z cyklobusinessu.

více >

Karlos Kakos

Karlos Kakos

Můj synovec, kluk co kolo miluje, jezdí a skáče v jednom kuse, závodí v enduru, opravuje kola a ukazuje cestu mladým žákům.

více >

Monínec

49.5499586N, 14.5222189E

Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice.

V létě návtěvníci areálu ocení hlavně velké množství cyklotras v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy. Přimo v areálu se můžete zabavit také na atrakcích jako jsou trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno.

Pro nás je areál vhodný típ, že je v něm klid a prima atmosféra. Na kopec nás vyváží čtyřsedačková lanovka. Stravování probíhá v restauraci M2 u spodní stanice lanovky. Ubytovaní jsme v Aparmánech také kousek od spodní stanice. U apartmánů máme i naše zázemí a klid.

Na kopci jsou těžší traily a i rodinný, na jehož projektování jsme se podíleli v čele s naším Michalem Severou. V lese máme další kamenité sekce a místa na trénink.

 

 Jezdec:  5.490,- Kč

( S věrnostní slevou 5.215,-Kč )

V ceně je 9 hodin výuky, pitný režim, svačiny během celého dne, oběd,celodenní permice na lanovku, večerní opékání buřtů a tedy buřzy a pivo, půjčení pedálů a chráničů, servis, foto a video dokumentace a další služby pod heslem "Just Ride". Abyste se toho naučili co nejvíc, nemuseli se o nic starat, měli radost a nechtělo se vám domů :-)

Doprovod:  zdarma

Zapůjčení kola 

Pro dospělé účastníky nabízíme zapůjčení horského celoodpruženého kola RB. Nemusíte si pak vozit vaše kolo. Pozor! Máme ale pouze 4 kola, která jsou sestavané podle našich zkušeností a z dílů, které používáme i my. Cena za půjčení:  790,- Kč

Obsazenost

V políčku Volná místa jsou dvě čísla. To první znamená počet volných míst. To druhé kapacitu campu.

Potvrzení objednávky

Po zaslání přihlášky vám musí během chvilky přijít automatické potvrzení objednávky. Pokud nepřijde, tak jste nejspíš nevyplnili všechny informace a nevšimli jste si na obrazovce řádku, který vás na to upozorňoval. Pokud vám žádné automatické potvrzení nepřijde, tak nám tedy vaše objednávka nedorazila a zkuste to znovu a nebo klidně zavolejte nebo napište a já vám pomůžu. Potvrzení s údaji k platbě vám pak pošlu co nejdříve to půjde. Záleží to hlavně na tom, jestli sedím u počítače a nebo jsme třeba na campu. 

Platební podmínky

U většiny campů požaduje platbu celé částky do 10-20 dní po odeslání informací k platbě. Je to samozřejmě vždy závislé na tom, kdy nám přijde objednávka a kdy objednaný camp začíná.

Stornovací podmínky

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu

Pojistěte se u některé z komerčních pojišťoven, pokud chcete mít jistotu, že v případě nemoci nepřijdete o zaplacené kempovné. My doporučuje "naši" ERV pojišťovnu http://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu

Pokud chcete věnovat camp jako dárek, tak můžete zakoupit voucher a vybrat částku, kterou chcete přispět na kempovné. A nebo věnovat voucher bez výběru campu a obdarovaný si vybere sám.

Sobota 7.září 2024

  8:15 -   8:30  Příjezd účastníků, registrace, kontrola vybavení a nastavení kol 

  8:45 -   9:00  Rozprava o programu campu a seznámení skupiny
  9:00 - 12:30  První lekce : základaní dovednosti - postoj a pozice na kole, rovnováha, průjezd zatáčkou, brždění 
12:30 - 13:30  Oběd a krátký odpočinek
13:45 - 18:30  Druhá lekce na trailech a malý sranda závod
18:30 - 18:45  Vyhodnocení dne a ukončení campu

19:00 - 20:00  Opékání buřtů a zpěv písní u ohně pro ty, co nespěchají domů 

Přihláška na camp

Zapůjčit kolo RB

www:

Souhlasím se správou, zpracováním a uchováním svých osobních údajů, ve smyslu ustanovení §5 odst. 2 písm. a) zákona č. 101/200 Sb. o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Mohlo by se hodit