... a všechny svoje nasbírané zkušenosti chci využít ve svém novém projektu Dresslerova Škola kola, který bude založen na blogových zápiscích, ale především na krátkých výukových videích. Chtěl bych tak ukázat cyklistům cestu jak lépe ovládat svoje kola a jak mít z ježdění co největší radost.

Pamatuji si na svoje začátky učení, když jsem sice uměl jezdit a možná to i vysvětlit, ale neměl jsem tolik zkušeností  s tím, co vlastně cyklisti neumějí, co mají za fóbie a problémy. A hlavně jak je to nejlépe naučit, jak postupovat a jak ty chyby odstranit.

Těch dvacet let zkušeností bylo pro mě velikou školou. Mojí vlastní školou kola.

Napsal jsem spoustu článků do Vela, ale i jiných médií, rukama mi na našich campech a dalších akcích prošly stovky cyklistů velmi různého věku a dovedností. A mohl jsem vidět řadu jejich stále se opakujících i ojedinělých chyb. Napsal jsem tři knížky a před šestnácti lety točil první výukové video Golden Bike. Snažil jsem se vytrvale vysvětlovat, že cyklisty nechci učit skákat trial po kamenech a kládách, ale že je s mými lektory učíme základní dovednosti, které potřebuje opravdu každý. Hobíci, děti I závodníci. Dalším střípkem do týhle mozaiky je pro mě trénování Jitky Škarnitzlové. I s ní opravujeme hlavně základy. Jen na jejich dobrém zvládnutí se dá stavět. Dokázat projet těžší pasáže a být bezpečnější cyklista. Ale díky úsporám zbytečně vynaložené energie, také rychlejší. Základy je opravdu potřeba trénovat v každém věku.

Poslední roky jsem nosil v hlavě projekt video seriálu.

Měl jsem různé nabídky na spolupráci a pořady pro běžné televize, ale doba se mění a je blogová a youtubová. Chci dělat věci podle sebe a nemuset čekat na nějaké příkazy a odsouhlasování zhora. A tak si dělám seriál podle sebe. Jsem moc rád, že do toho jdou lidé, které mám rád. Hlavním kameramanem je skvělý Rob Trnka a na celou grafiku a tvář projektu dohlíží Radek Mauer alias DNT2. Jednotlivé díly budou zhruba minutu a půl dlouhé. Jasně a stručně vysvětlená vždy jedna dovednost. Jednoduchou a přímočarou formou, kamerou i grafikou. Abychom vám nebrali zbytečně čas, neotravovali kudrnlinkama, ale přinesli zásadní informace, které dokážete rychle vstřebat a pochopit. První díl vychází v neděli 13.3. 2016 a další díly budou vycházet po cca 2-3 týdnech. Vždy v neděli v podvečer a budou volně ke shlédnutí na našem kanále na youtube. Těší mě, že už během příprav naopak o náš seriál projevila televize Nova Sport a TV Fanda, kde nás budete moc vidět také. Celý projekt je živý a natáčet se bude průběžně. Tak, aby dokázal reagovat na aktuální dění, ale také na vaše ohlasy a podněty. V plánu jsou i bonusové díly třeba s někým z vás. Budeme rádi za připomínky a sdílení. Budeme se snažit, aby vás náš projekt bavil a učil. Všechny informace, všechny díly a psaný blog najdete zde na webu.

Bavte se s námi a s kolem!