Jak si správně vybrat camp?
Jak si vybrat obtížnost campu?

Rady

Jak si správně vybrat camp?

Rozhodně se výběrem zbytečně nestresujte a nebojte se ho. Určitě se zase tak moc zmílit nejde. Pokud chcete věnovat účast na campu jako dárek, tak nechte raději výběr na obdarovaném. Zvolte jen částku, kterou mu chcete věnovat a on si pak vybere sám. Pokud si vybíráte camp pro sebe a svoje příbuzné, tak si nejdřív odpovězte na to kdy a kam byste nejraději s námi jeli a pak si zkuste střízlivě popsat svoji úroveň. Těžko se stanovuje, kdo je jaký cyklista a kdo kam smí nebo má jet. Někdo se přeceňuje a někdo zase podceňuje. Někoho může lehčí camp trošku nudit, ale ten těžší vás může zase trochu trápit. Často je ale lepší zkusit raději tu lehčí variantu, abyste si opravili svoje základní dovednosti. Abyste měli na výuku klid a pohodu. Pro někoho je výzva zkusit něco těžkého. Ono vás to může motivovat, ale taky vám to může uškodit. Naše zkušenosti potvrzují, že základní dovednosti potřebují opravit opravdu všichni. Závodníci jako je třeba jedna z nejlepších xc závodnic na světě Jitka Čábelická a nebo hobby enduro jezdci. Lepší základy vás zrychlí a zlepší víc než to, když jdete do výuky jen rychlostí a silou. Vyberte si i to, jak pěkný chcete zázemí a stravu, jestli chcete jezdit do kopce na kole a nebo na lanovce a s jakou partou lidí. A když si nebudete úplně vědět rady, tak se na mě nebojte obrátit. Rád vám poradím a pomůžu.

Může jezdit na campu celá rodina?

Rodiny nás baví! A rodiny to baví u nás. Tátové jsou rádi, že prožijí víkend na kole se svými dětmi. Jezdí společně, hecují se a všechni si společně hrají. Na některých campech vás rozdělíme na většinu výuky, aby si tátové užili drsnější ježdění a děti zase míň fyzicky náročné hraní s kolem. A večer u limonády si to všichni povíte. Vzít s sebou můžete i ty nejmenší děti, které si budou hrát na cyklisty někde bokem na pískovišti. A samozřejmě maminky nebo babičky na hlídání, aby mohli jezdit i maminky. 

Jak mohou jezdit dohromady malé děti s dospělými jezdci?

Bez problémů. Na našich campech nenajíždíme desítky kilometrů, ale většinou máme výuku v blízkosti našeho zázemí. Vytrvalost je největším handicapem dětí. Ale naopak technika osmiletého dítěte může být mnohem lepší než technika ostříleného třicetiletého borce. Děti se navíc nebojí a učí se velmi rychle. A podle zkušeností víme, že takhle věkově rozdílné skupiny dobře fungují. Učí se od sebe. I když je pro ty starší někdy těžké srovnat se s tím, že ta malá děcka dokáží něco, co oni ne. Ale děti neplatí hypotéky a nevědí, že to může bolet :-) Pokud ale děti moc nemusíte, tak si raději vyberte camp, kde z popisu pochopíte, že tam spíš nebudou. :-)

Nemám nejdřív něco natrénovat než přijedu?

Ne! Na camp nejedete, abyste nám ukazovali co umíte, ale abychom vám my ukázali, jak se můžete zlepšit.

Můžu si s sebou vzít doporovod?

Většinou ano. Ale jsou campy, kde nám kapacita a zaměření nedovoluje rozmělňovat to doprovody. Ale většina campů je určena pro jezdce i doprovody. Ti kteří nebudou jezdit se můžou dívat, fandit a nebo se třeba rozhodou na místě a můžou si doplatit jezdivou variantu. Můžou se během dne sami jet projet a nebo projít do okolí. A večery si užít společně s námi.

Můžu na camp přihlásit samotné dítě?

I to jde. Pokud je samostatné a nebude se mu stýskat. Nemáme žádnou věkovou hranici a záleží na uvážení rodičů. O dítě se postaráme, ale nemůžeme ho hlídat 24 hodin. Záleží také na jednotlivém campu a podle složení účastníků. Nebojte se na mě obrátit a poradím vám.

Mám si vzít svoje kolo?

Určitě je dobré, abyste se učili na svém kole, na kterém budete po campu jezdit a vše dál pilovat. My pro vás máme připravená celoodpružená kola RB na vyzkoušení a pro lepší učení. Pokud si ale nechcete ničit svoje kolo a nebo si ho nechcete vozit, tak si můžete objednat půjčovací kolo RB na celou dobu campu. To bude připraveno za poplatek jen pro vás. A možná vlastně ušetříte, protože nebudete ničit svého miláčka.

Musím si vzít platformy - placaté pedály?

Díky, že čtete moje texty a víte, že se budeme učit na plaformách a že to má svůj účel. Pokud je máte na kole, tak super. Kupovat si je ale nemusíte. Máme jich dost na půjčování a na campu vám je zdarma půjčíme a namontujeme.

Jaké si mám vzít boty na platformy?

Ideální jsou pevnější boty s rovnou podrážkou s pravidelným vzorkem. Třeba boty na skate. Úplně vhodné nejsou běžecké nebo trekové boty. Ale záleží na každém z vás, co si myslíte, že vám bude vyhovovat. My doporučujeme boty značky Five ten a vybrat si je můžete tady na webu v e-shopu.

Jaké si mám vzít další vybavení?

Hlavně přilbu a rukavice. Lepší jsou celoprstové. Na těžší campy nejsou špatné chrániče kolen a pak baťoh na záda. No a nezapomeňte na dostatek oblečení. A přezuvky.

Mám si vzít s sebou nějaké jídlo?

Na většině campů máte v ceně kempovného plnou penzi a svačiny během dne. Jídla je myslím všude dostatek. Během výuky bude k dispozici barel s iontovým nápojem a v chladnějších dnech čaj. Samozřejmě si můžete přivézt nějaké svoje traťovky a dobíječe energie v tuhém nebo kapalném stavu :-)

Jak je to s náhradními díly a servisem kol?

Máme s sebou vybavení a nářadí na základní servis. Po příjezdu vám kolo prohlédneme, nasadíme pedály a případně seřídíme podle našich doporučení pro lepší výuku. Během campu dokážeme vyřešit malé opravy, ale nečekejte plnohodnotný servis. Rozhodně přijeďte s připraveným kolem v dobrém technickém stavu a pokud máte nějaké svoje specifické náhradní díly, tak je raději vezměte s sebou. Například patku rámu nebo brzdové destičky. Nebojte se, nestává se, že by naši žáci ničili svá kola. A pokud by se už vyskytl nějaký v terénu neřešitelný problém, tak máme půjčovací kola a zbytek campu můžete odjezdit na něm. Před odjezdem domů vám kola umyjeme.

Kdy musím přijet?

Je možné přijet později? Příjezd je ideální v čase, který je napsaný v programu. V klidu vás přijmeme, seřídíme vám kolo, odpočinete si po cestě, dáte si kafe a rozkoukáte. A pak v klidu skočíme do výuky.  To se dělá špatně, když bychom začínali ve spěchu a většina z vás přijela na poslední chvíli a na prvních překážkách jste byli hlavou ještě někde jinde. Po zkušenostech víme, že pozdější příjezd hodně snižuje přínos campu. Skupina už je v nějakém stadiu výuky, do kterého se složitě nastupuje.

Bude se jezdit i za deště nebo za špatného počasí?

Jezdí se za každého počasí. Za mokra se dá naučit hodně prvků v té těžší podobě. Navíc jsme většinou v těsné blízkosti našeho zázemí, kde se dá schovat a nebo převléct. Výuku samozřejmě přizpůsobujeme aktuálnímu stavu počasí. A jak se říká: Není špatného počasí, ale špatně oblečeného cyklisty. Vezměte si tedy dostatek oblečení.

Nemusím se bát, že nezvládnu tolik hodin tréninku?

Nebojte. Nenutíme naše žáky do ničeho, co by nechtěli. Jen se vás budeme snažit motivovat a povzbudit. Když si budete chtít na chvilku odpočinout, tak si odpočinete. Budeme trénovat techniku a na tu je třeba mít klid a řídit se svými pocity. Během lekcí děláme přestávky na občerstvení a na odpočinek a vše přizpůsobíme aktuálnímu fyzickému a mentálnímu stavu skupiny.

Jde si camp rezervovat?

Počet míst na každý camp je pomerně malý. Některé jsou prodané hodně dopředu a u některých je možné přihlásit se třeba jen pár týdnů před začátkem. Nemůžeme dělat rezervaci s tím, že se rozhodnete třeba až dva týdny před campem. I my musíme vše zaplatit a rezervovat předem. Kdo se nějdřív přihlásí a zaplatí, tak má místo jisté. Pokud se vám nechce platit s tak velkým časovým předstihem, tak se můžete zkusit zeptat na zaplněnost příslušného campu. Můžeme si vás napsat do seznamu zájemců a informovat vás ve chvíli, kde se camp bude zaplňovat, abyste se finálně rozhodli o účasti.

Jaké jsou stornovací podmínky?

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu