Zdeněk Horský

Zdeněk "Ubik" Horský začal "blbnout" na kole, když mě potkal na jedné exhibici v Bělé pod Bezdězem. Postupem času jsme se potkali ještě párkrát a jsem rád, že jsem tolik ovlivnil jeho život s kolem, a že se naše osudy potkaly znovu.

Ke kolu jsem se dostal už jako malý kluk a někdy kolem 14-tého roku jsem začal zkoušet techničtější styl jízdy. Stavěli jsme s kamarády skoky a jezdili nějaké sjezdy. Postupně jsem začal jezdit i na závody ve sjezdu typu 3DH cup a také na Český pohár ve sjezdu. Před čtyřmi lety jsem se rozhodl kvůli času a financím na závody nejezdit, ale s příchodem univezálních kol s vyššími zdvihy, na kterých se dá jezdit vše, jsem zase dostal chuť do ježdění, a druhou sezonou jezdím na závody v enduru.

Pocházím z učitelské rodiny, moje mamka učila v mateřské školce a teď pracuje v domově s tělesně postiženými dětmi. A taťka učí první stupeň základní školy. Takže vlohy a lásku k učení jsem měl kde podědit. To jsem si i vyzkoušel v zimní sezoně 2009/2010, kdy jsem byl jako instruktor snowboardingu ve Špindlu. Bavilo mě pozorovat pokroky, které byli lidé s mojí pomocí schopni udělat, a velmi mě to naplňovalo.

 

Povoláním je Zdeněk konstruktér v automobilovem průmyslu. Je ženatý, bezdětný. Žije v Praze. Za svobodna nosil příjmení Ubral.