Dva campy v jednom. Základy techniky pro začátečníky a trailové ježdění s lanovkou pro pokročilejší.

MONÍNEC 27. - 29.9.2019

Máte doma děti nebo partnera, který potřebuje zlepšit základní dovednosti, ale vy jste jezdci, kteří si chtějí pořádně zajezdit v trailech a naučit se líp ovládat kolo ve vyšších rychlostech, v kamení a přeskočit nějaký ten menší skok? A nebo patříte do jedný skupiny a jste sám? Tak tenhle camp je pro vás!

tags: začátečnícipokročilítrailisti

volná místa: 2/22

GPS: 49.5499586N, 14.5222189E

Tenhle camp může pobavit širokou paletu bikerů. Monínec nám dává možnosti udělat si skupiny podle výkonosti a každému dát to, co potřebuje. Lektorů bude připraveno dost a tak si vás pěkně rozdělíme. Může se přihlásit rodinka, kde ty silnější budou drtit traily a zlepšovat se v trailovým ježdění a ta klidnější část rodiny si bude osvojovat základy a plynule se bude rozjíždět na lehkým trailu. Svoje si samozřejmě najdou i jezdci, kteří přijedou sami. A je jedno, jestli to jsou xc nebo enduro jezdci. Během dne si užijete to svoje ježdění a svoji výuku a večer si popovídáme o různým ježdění u ohně. Je jasný, že na kopec nás vyveze lanovka a permanentka je samozřejmě v ceně.

 

Třídenní camp je za nás ten nejlepší pro to, abyste se něco naučili a vše se vám co nejvíc dostalo pod kůži. Ježdění bude habaděj. Samozřejmě zase začneme v klidu a budeme přidávat. Něco se naučíme "na sucho" v klidu na překážkách nebo na louce a pak budeme jezdit v trailech ostošest. Pro jezdce, kteří s námi třeba už byli na campech, uděláme partu, která půjde na kopec mnohem rychleji.

 

Samozřejmě i tady vám půjčíme obyčejné pedály (platformy) a na nich se budeme učit. Věřte nám, že je to mnohem lepší cesta pro lepší výsledky výuky a pro vaše další dovednosti. Sraz bude v restauraci u spodní stanice lanovky. GPS souřadnice jsou tyto GPS 49°32'59.7"N 14°31'20.6"E

Naším hlavním cílem je vám ukázat správnou cestu a na ni vás co nejlíp připravit. Dát vám servis, který vám dá klid se učit a jezdit. Díky velkému počtu lektorů si najdeme cestu ke každému zvlášť. A veřte, že mohou techniku v pohodě trénovat děti, chlapi i ženy dohromady. Vzájemně se totiž tyhle skupiny podporují a doplňují. A nás baví, když jezdí celá rodina.

Zaměření:  Pro začátečníky, rodinky i enduro jezdce s ambicí skákat v bikeparku

Doporučené výbava :  Horské kolo jakékoliv kvality a osazení, přilba a boty na platformy ( nejlépe s rovnou podrážkou s jemným vzorkem ). 

Co s sebou dalšího na camp :  Pedály vám půjčíme a po příjezdu na camp vyměníme a tak to nemusíte řešit. Máme i kratší sedlovky s testovacími sedly WTB, abyste měli při jízdě ve stoje víc místa na pohyb těla. Vše vám seřídíme po příjezdu. Na místě budeme mít i věci na malý servis kol, když byste něco poničili. Půjčíme vám i chrániče na holeně a kolena, když byste se chtěli víc chránit. Máme pro vás dostatek svačin i pití. Vy si musíte vzít hlavně dostatek oblečení. Jezdíme opravdu v každém počasí. Vezměte si rukavice a pokud máte, tak malý cyklobatoh.

Josef Dressler

Josef Dressler

Úspěšný biketrialista, který zkusil řadu disciplín a závodů. Během sportovní kariéry se naučil řadu věcí a teď jezdí enduro a je šéf.

více >

Petr Hendrych

Petr Hendrych

Bývalý úspěšný biketrialový jezdec. Poslední roky jezdí po lesích, učí se sám nové věci a styly, hraje hokej a zápasí v judu.

více >

Zdeněk Horský

Zdeněk Horský

Usměvavý lektor, který jezdí velmi dobře enduro. Má sjezdovou minulost, učitelské geny a zkušenosti s výukovou snb.

více >

Katka Míková

Katka Míková

Ženská, která nás doplňuje energií a věčným úsměvem a holkám ukazuje, jak se nebát překážek a kluků. Zdravotnice a svačinářka.

více >

Vojta Šidák

Vojta Šidák

Kluk, co má cyklistiku zase trochu jinak a doplňuje náš team, spd a xc minulostí, bleskovým výkladem a úsměvem při výuce i u rumu.

více >

Monínec

49.5499586N, 14.5222189E

Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice.

V létě návtěvníci areálu ocení hlavně velké množství cyklotras v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy. Přimo v areálu se můžete zabavit také na atrakcích jako jsou trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno.

Pro nás je areál vhodný típ, že je v něm klid a prima atmosféra. Na kopec nás vyváží čtyřsedačková lanovka. Stravování probíhá v restauraci M2 u spodní stanice lanovky. Ubytovaní jsme v Aparmánech také kousek od spodní stanice. U apartmánů máme i naše zázemí a klid.

Na kopci jsou těžší traily a i rodinný, na jehož projektování jsme se podíleli v čele s naším Michalem Severou. V lese máme další kamenité sekce a místa na trénink.

 

 Jezdec:  9.990,- Kč
Jezdec junior (nar. po 1.1.2011):  9.690,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim, servis, půjčování testovacích kol, pedálů a chráničů, foto a video dokumentace, tričko, dárky a další služby pod heslem "Just Ride". Abyste se toho naučili co nejvíc, nemuseli se o nic starat, měli radost a v neděli se vám nechtělo domů :-)

Doprovod:  2.890,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim a všechno další, abyste si ty tři dny užili, odpočinuli si, něco odposlouchali a mrzelo vás, že jste si nevzali kolo.

Děti do dvou let mají pobyt zdarma, bez nároku na stravu.

 

Sleva pro naše věrné žáky

Pokud jste s námi už byli v minulosti na některém našem campu, tak máte slevu 5% z celkové částky.  Prosím, raději to připomeňte do poznámky, ať na to nezapomenu. 

 

Zapůjčení kola RB

Pro dospělé účastníky nabízíme zapůjčení horského celoodpruženého kola RB Bike model Bandit na celou dobu campu. Nemusíte si pak vozit vaše kolo.                    Pozor! Máme ale pouze 4 kola, která jsou sestavané podle našich zkušeností a z dílů, které používáme i my. Cena za půjčení na celý camp:  1.290,- Kč

 

Stornovací podmínky

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu

Pojistěte se na storno podmínky, pokud chcete mít jistotu, že v případě nemoci nepřijdete o zaplacené kempovné. My doporučujeme https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu

Pokud chcete věnovat camp jako dárek, tak můžete zakoupit voucher a vybrat částku, kterou chcete přispět na kempovné. A nebo věnovat voucher bez výběru campu a obdarovaný si vybere sám.

 

Pátek, 27.září 2019

13:30-14:00  Příjezd účastníků a ubytování
13:30-14:30 Kontrola vybavení a nastavení kol, montáž pedálů
14:45-15:15 Seznamovací kafíčko, rozprava o programu campu
15:15-18:45 Trénink základů techniky na překážkách, půjčování kol
19:00-19:45 Večeře
20:00-21:00 Vyhodnocení a rozbor prvního dne s pomocí videa, vyhlášení hrdinů dne
21:15           Večerka pro malé nebo unavené účastníky
21:30-22:30 Promítání a debatování o technice jízdy
22:30-24:00 Vyprávění veselých historek z natáčení

Sobota, 28.září 2019

  8:00 - 9:00 Snídaně
  9:30 - 9:45 Společná rozcvička se základy strečinku
  9:45-12:15 Trénink základů techniky na trailech
12:30-13:30 Oběd
14:30-17:30 Trénink na trailech
17:45-18:15 Fun Contest - malý technický závod o malý dort :-)
18:45-19:30 Večeře
20:00-21:00 Vyhlášení contestu, vyhodnocení tréninku s lektory s pomocí videa, debata o základech techniky
21:15          Večerka pro unavené anebo volná zábava a pouštění bike filmů pro dospělé účastníky

Neděle, 29.září 2019

  8:00 - 9:00 Snídaně
  9:30 - 9:45 Společná rozcvička se základy strečinku
  9:45-13:30 A zase ty traily, skoky, kameny a další přírodní překážky v okolí
                   Trénink techniky na překážkách u statku pro mladší nebo línější účastníky
14:00-14:45 Závěrečný oběd
15:20-16:00 Předávání certifikátů účastníků a rad do dalšího cyklistického života :-)
16:30           Ukončení campu, vyklizení pokojů a odjezd účastníků

Mohlo by se hodit