Kluk, co lítá jako drak a umí to naučit!

Jakub Vencl

Kubu znám z naší trialové minulosti moc dobře. Já byl ten o dost starší jezdec. On děcko, které se učilo. Postupně dorůstal do výborného závodníka, začal sbírat skvělý výsledky. Patřili jsme do stejného klubu, chodili do tělocvičny a na kolo a zažili "pár" zážitků. Proto jsem moc rád, že patří od konce roku 2016 do našeho teamu. Je to pořád hodně aktivní závodník a tak zatím nemá tolik času s námi jezdit o víkendech na campy a nebude s námi tak často. Ale můžete s Kubou vyrazit na Individuální výuku. Jeho Flow je neskutečný a přes image drsnýho floutka, je to hodně milej a empatickej kluk, který má trpělivost a umí předat svoje umění i "normálním" bikerům.

"Na kole už jsem toho zažil spoustu. Začínal jsem v biketrialu, kde jsem dosáhl na titul Mistra Evropy. Postupně jsem vyzkoušel řadu disciplín a zakotvil ve freestylových vodách. Nejvíce se stále věnuji dirt jumpu a slopestylu, ve kterých jsem se v posledních 8 letech dostal na největší akce na světě. Vím i jak trpce chutnají pády a zranění, ale o to víc si užívám každodenní ježdění. Nezáleží jaké kolo máte pod sebou. Freeride, cross country, nebo Dirt jump... Všechno nabízí spoustu způsobů jak překonat sama sebe."

Kuba je profi závodník a tak jezdí, trénuje, točí a fotí. Má titul bakaláře na Palestře-obor sportovní a kondiční specialista. Mezi jeho sponzory patří ROSE bikes, O´Neal, RST, Alexrims, Azonic USA, Snowbitch.cz, ERV Evropská pojišťovna a CTI Knee braces.  Je svobodný a žije v Praze.

A tady se můžete podívat, jak jezdí...

http://www.pinkbike.com/video/456243/