Jednodenní camp s Jitkou Čábelickou a GAPP system - Cabtech mtb teamem.

BEDŘICHOV 2.11.2019

Pojďte se před zimním přestávkou podívat na to, co trénujeme s Jitkou Čábelickou a co společně doporučujeme začínajícím i zkušenějším závodníkům trénovat přes zimu. A taky si to na kole vyzkoušíme a něco vás naučíme. A pokecáme o tématech, které vás budou zajímat. A dáme pivo. Tedy limču.

tags: novinkypokročilí

volná místa: 0/20

GPS: 50° 47′ 48.564″N 15° 8′ 34.135″E

Camp je určen pro malé i dospělé závodníky, kteří si dokáží připustit, že mimo wattů potřebují i techniku. Aby přejeli technické pasáže v klidu, ale aby na nich uměli také odpočívat. Věříme, že hodně z vás na kole nějak jezdit umí, ale nemáte právě tady mezery, které vás posunou víc než najetých dalších tisíc kilometrů? Věříte, že v nabité konkurenci startovního pole je právě v detailu ten největší rozdíl. A to může být výkon, ale taky větší plynulost jízdy. Popovídame si i o přípravě mladých, ale i dospělých závodníků. O závodní taktice, stravování a výběru kol a komponentů. Během jednoho dne se dozvíte řadu informací a rad a taky vás něco naučíme během víc než pětihodinové naší výuky. Rádi bychom oslovili i mladé závodníky a jejich rodiče a poradili jim z našich zkušeností, jak mít z kola radost i za několik závodních sezón a nevyhořet v šestnácti.

S Jitkou Čábelickou ( aktuálně nejlepší českou xc závodnicí, mistryní republiky a 19.ženou uci žebříčku ) trénujeme techniku už pár let. Jitka na začátku naší spolupráce přišla s tím, že chce umět skoky. Před letošní velmi úspěšnou sezónou přišla s tím, že by chtěla zlepšit hlavně flow svojí jízdy. Tedy trošku návrat na začátek. Tedy k základům. A o těch to je! A tak jsme na tom začali pracovat loni v listopadu a učili rovnou celý jejich team.  A právě nejvíc to požadovaný flow. Aby se jí ty základní dovednosti dostaly co nejvíc pod kůži, aby dokázala reagovat správně v závodním tempu, aby věděla, jak nastavit míru rizika a nasazení v závodě. Přesně tak, aby vám technika pomohla přejet technické pasáže v klidu a pohodě, ale aby vám pomohla také na trati odpočívat a neplýtvat energií tam, kde není třeba. A vy jste pak měli dost energie tam, kde kde je to hlavně o wattech. Povíme vám tedy o našem společném tréninku techniky, o psychologické přípravě, o zážitcích z olympijské trati z Tokya, odkud Jitka přiletí pár dní před tímto campem na soustředění právě do Bedřichova. A proto se potkáváme tam. A hovořit budeme také o tréniku vytrvalosti a plánech na sezónu 2020 celého GAPP system - Cabtech mtb teamu.

Do diskuze se přidají i další členové teamu. Tomáš Dudek a hlavně manažer a Pan mechanik Pavel Čábelický.

Můžete se tedy podívat pod pokličku tohoto velmi úspěšného a mladého teamu. Zjistit jak funguje, zeptat se na orginazační i další věci. Cokoliv vás bude zajímat.

Povíme vám o tom, co si myslíme o tréninku techniky, ale taky o najíždění kilometrů dětí a o jejich závodění. O tom, jestli technické disciplíny na Českém pohádu mají podle nás smysl a nebo je to hloupost a mělo by se trénovat něco jiného. Jestli mají děti najíždět kilometry už od dětství a vyhrávat medaile a nebo se učit spíš prohrávat. Podle čeho je dobré vybírat kolo a komponenty. Jestli jsou defekty chybou materiálu nebo jezdce. A řadu dalších

 

Zaměření:  Pro všechny, kdo chtějí zlepšit svoji techniku, aby jim to na závodech líp a rychleji jelo. Pro dospělé jezdce, ale i pro děti, které teprve se závoděním začínají a pro jejich rodiče, abychom jim pomohli učesat jejich očekávání a ambice. :-)

Doporučené výbava :  Horské kolo jakékoliv kvality a osazení a přilba. A boty na platformy ( nejlépe s rovnou podrážkou s jemným vzorkem ). Tedy pokud na nich budete chtít jezdit.

Co s sebou dalšího na camp :  Na všech našich kempech učíme výhradně jen na platformách, protože si ymslíme a víme, že to dává smysl a pomáhá to. I s Jitkou se učíme občas na platformách. Na tomto kempu vás s tím nebudeme stresovat, ale pokud by to někdo chtěl zkusit, tak má pochvalu a pedálu mu rádi půjčíme. :-)

 

Josef Dressler

Josef Dressler

Úspěšný biketrialista, který zkusil řadu disciplín a závodů. Během sportovní kariéry se naučil řadu věcí a teď jezdí enduro a je šéf.

více >

Petr Hendrych

Petr Hendrych

Bývalý úspěšný biketrialový jezdec. Poslední roky jezdí po lesích, učí se sám nové věci a styly, hraje hokej a zápasí v judu.

více >

Zdeněk Horský

Zdeněk Horský

Usměvavý lektor, který jezdí velmi dobře enduro. Má sjezdovou minulost, učitelské geny a zkušenosti s výukovou snb.

více >

Radek Kulhavý

Radek Kulhavý

Univerzální sportovec a cyklista, který závodně jezdil motokros, biketrial, 4X i bmx. Leze po skalách, chodí po horách a cvičí jógu.

více >

Dolina Bedřichov

50° 47′ 48.564″N 15° 8′ 34.135″E

Horská chata Dolina, Bedřichov

Místo kousek od stadionu v Bedřichově a od trati Českého poháru.

Zde budeme mít zázemí, místo pro naše přednášky i oběd.

Jezdec:   3.290,- Kč

V ceně jsou odborné přednášky, výuka, konzultace, svačiny, oběd, servis, půjčování testovacích kol, pedálů a chráničů, foto a video dokumentace a další služby pod heslem "Just Ride". Abyste se toho dozvěděli a naučili co nejvíc, nemuseli se o nic starat, měli radost a nechtělo se vám domů :-)

V ceně jednodenního kempu není samozřejmě ubytování.

Nejezdivý účastník :  1.090,-Kč

Chcete si poslechnout přednášky a rady a třeba i sledovat výuku, ale jste například rodič, který má ještě malé dítě a chtěl by se něco dozvědět, ale sám trénovat nechce? Tak tohle je varianta pro vás. V ceně je oběd a spousta rad. :-)

Doprovod:   zdarma

Může nás poslouchat a sledovat, ale nejezdí. Samozřejmě je to nejspíš rodič dítěte, které se účastní kempu jako jezdec. Oběd si může koupit na místě.

Sleva pro naše věrné žáky

Pokud jste s námi už byli v minulosti na některém našem campu, tak máte slevu 5% z celkové částky. Prosím, raději to připomeňte do poznámky, ať na to nezapomenu.

 

Zapůjčení kola RB

Pro účastníky nad 160cm výšky nabízíme zapůjčení horského celoodpruženého kola RB Bike model Bandit na celou dobu campu. Pokud byste si chtěli zkusit clodopružené kolo nebo nechtěli vozit vaše. Ale u tohoto kempu podporučujeme výuku na vašem kole. Cena za půjčení na celý camp:  490,- Kč.

Stornovací podmínky

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu

Pojistěte se u některé z komerčních pojišťoven, pokud chcete mít jistotu, že v případě nemoci nepřijdete o zaplacené kempovné.

Pokud chcete věnovat camp jako dárek, tak můžete zakoupit voucher a vybrat částku, kterou chcete přispět na kempovné. A nebo věnovat voucher bez výběru campu a obdarovaný si vybere sám.

Sobota, 2.listopadu 2019

  8:30 -   8:50  Příjezd účastníků, registrace, kontrola vybavení a nastavení kol

  9:15 - 10:30  Rozprava a přednášky lektorů Dressler.Cz, Jitky Čábelické a dalších členů jejího teamu a poradna Pavla Čábelického

10:45-12:15    První trénink a vysvětlení základů techniky

12:15 - 13:00  Oběd 
13:15 - 17:00  Výuka techniky na pasážích trati ČP
17:00 - 19:00  Vyhodnocení tréninku,beseda a další přednášky a taky pivo
20:00              Ukončení campu

 

 

Mohlo by se hodit