Pojeďte se s námi pochopit, co je to FLOW.

KRKONOŠE 15. - 17.5.2020

Camp pro zkušenější bikery, kteří se chtějí naučit líp a precizněji ovládat jízdu v těžším terénu a v trailech. Výuku zvládnou i zdatnější děti. Určitě ženy. :-)

tags: pokročilítrailisti

volná místa: 8/26

GPS: 50°40'26.080"N, 15°39'26.511"E

CAMP JE ZRUŠEN. Připravujeme náhradní termín.

 

Camp pro příznivce trošku drsnějšího ježdění než je obyčejné cross country. Tedy hlavně pro chlapíky a ženský, který si chtějí zkusit jízdu v trailech a případně zkusit i nějaký závod v enduru. Ale pořád v té jednodušší variantě. Někteří už v trailech jezdí a někteří o tom zatím jen přemýšlí. Camp je pro vás všechny! Ty míň zkušené budeme víc trápit "základama" a ty co už vědí o čem je řeč a nebo s námi třeba byli už na campu, tak s těma skočíme do trailů mnohem rychleji a dáme jim to, co se budou chtít naučit. Tradičně je to camp chlavně pro chlapy, ale určitě to nezlomí ani ženský, kterým bude velkou oporou naše lektorka Kateřina a nebo děti. Nebudeme najíždět kilometry, vše máme u chalupy a tak vás možná překvapí, jak budou prohánět dospěláky. Určitě by jim ale mělo být víc jak 8 let.

 

Budeme se i tady nejdřív učit základní dovednosti. Protože bez nich nejde správně dělat ani ty těžší prvky. První den si prosvištíme vše potřebné na rovině a na překážkách. Tak, abychom si vás "osahali" a proškolili před vjezdem do terénu. A abychom opravili základní chyby. Bohužel i u bikerů, kteří jezdí třeba sjezd je řada špatných návyků, které jim brání jít dál a zlepšovat se. Další dny se budeme věnovat ježdění v našich trailech. Opakovat průjezdy zatáčkama a klopenkama, abyste pochopili co je správná stopa a co znamená mít Flow a abyste se naučili cítit, co byl správný průjezd. Dáme si malé dropíky, skoky a průjezdy zatáčkama smykem. Jako lektoři budou kluci, kteří patří v Česku mezi nejlepší v nové disciplíně Enduro. Ukážou vám jak jezdit, poví o svých zkušenostech, ukáží správnou stopu a seřízení vašeho kola. A v našem závodě si dáme i jednu Rychlostní zkoušku, abyste pochopili o čem enduro je.

Zaměření: samozřejmě hlavně pro dospělé bikery, ale nebudeme najíždět kilometry a tak mohou výuku abslolvovat klidně i šikovné děti cca od 8 let věku.

Doporučená výbava: horské kolo - nejlépe celoodpružené, přilba, boty na platformy, případně chrániče kolen a loktů. I páteřák nebo dobrý baťoh se může hodit.

Co s sebou dalšího na camp :  Pedály vám půjčíme a po příjezdu na camp vyměníme a tak to nemusíte řešit. Máme i kratší sedlovky s testovacími sedly WTB, abyste měli při jízdě ve stoje víc místa na pohyb těla. Vše vám seřídíme po příjezdu. Na místě budeme mít i věci na malý servis kol, když byste něco poničili. Půjčíme vám i chrániče na holeně a kolena, když byste se chtěli víc chránit a neměli svoje. Máme pro vás dostatek svačin i pití. Vy si musíte vzít hlavně dostatek oblečení. Jezdíme opravdu v každém počasí. Vezměte si rukavice a pokud máte, tak malý cyklobatoh. 

Josef Dressler

Josef Dressler

Úspěšný biketrialista, který zkusil řadu disciplín a závodů. Během sportovní kariéry se naučil řadu věcí a teď jezdí enduro a je šéf.

more >

Petr Hendrych

Petr Hendrych

Bývalý úspěšný biketrialový jezdec. Poslední roky jezdí po lesích, učí se sám nové věci a styly, hraje hokej a zápasí v judu.

more >

Michal Severa

Michal Severa

Všestranný biker, co vyzkoušel řadu disciplín. Od trialu, freestylu přes XC až po freeride, ale nejvíc ho baví technické ježdění v přírodě.

more >

Radek Kulhavý

Radek Kulhavý

Univerzální sportovec a cyklista, který závodně jezdil motokros, biketrial, 4X i bmx. Leze po skalách, chodí po horách a cvičí jógu.

more >

Vojta Šidák

Vojta Šidák

Kluk, co má cyklistiku zase trochu jinak a doplňuje náš team, spd a xc minulostí, bleskovým výkladem a úsměvem při výuce i u rumu.

more >

Katka Míková

Katka Míková

Ženská, která nás doplňuje energií a věčným úsměvem a holkám ukazuje, jak se nebát překážek a kluků. Zdravotnice a svačinářka.

more >

KRKONOŠE

50°40'26.080"N, 15°39'26.511"E

Horská chata Hanapetr

Komorní prostředí Hanapetrovy paseky v Krkonošském národním parku osídlené pouze čtyřmi chalupami nám dává klid a pohodu na naše ježdění. Vše je v těsné blízkosti a jen pro nás. Včetně různě těžkých trailů, které jsme vybodovali pro naše campy. Chata Hanapetr je obyčejná, ale útulná a se skvělým servisem, kuchyní a zázemím. Samozřejmě ji máme rezervovanou celou a tak se nemusíte obávat rušivých elementů nebo návstěvníků.

Pokoje mají základní vybavení. WC a koupelna jsou na chodbě. Wifi zdarma. Na kole je to pár kilometrů na Černou horu, do Špindlerova mlýna, Pece pod Sněžkou, nebo Jánských Lázní. V okolí najdou prostor pro relaxaci a hlavně pro krásné pěší výlety i nejezdiví účastníci Campu. Pěkný může být výlet na nedalekou chatu, kde se točil film S tebou mě baví svět.

Jezdec:  8.490,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim, servis, půjčování testovacích kol, pedálů a chráničů, foto a video dokumentace, tričko, dárky a další služby pod heslem "Just Ride". Abyste se toho naučili co nejvíc, nemuseli se o nic starat, měli radost a v neděli se vám nechtělo domů :-)

Doprovod:  1.990,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim, tričko a všechno další, abyste si ty tři dny užili, odpočinuli si, něco odposlouchali a mrzelo vás, že jste si nevzali kolo.

Sleva pro naše věrné žáky

Pokud jste s námi už byli v minulosti na některém našem campu, tak máte slevu 5% z celkové částky.

Zapůjčení kola RB

Pro dospělé účastníky nabízíme zapůjčení horského celoodpruženého kola RB Bike Bandit na celou dobu campu. Nemusíte si pak vozit vaše kolo. Pozor! Máme ale pouze 4 kola, která jsou sestavané podle našich zkušeností a z dílů, které používáme i my. Cena za půjčení na celý camp:  1.490,- Kč

Obsazenost

V políčku Volná místa jsou dvě čísla. To první znamená počet volných míst. To druhé kapacitu campu.  Prosím, raději to připomeňte do poznámky, ať na to nezapomenu.

 

Potvrzení objednávky

Po zaslání přihlášky vám musí během chvilky přijít automatické potvrzení objednávky. Pokud nepřijde, tak jste nejspíš nevyplnili všechny informace a nevšimli jste si na obrazovce řádku, který vás na to upozorňoval. Pokud vám žádné automatické potvrzení nepřijde, tak nám tedy vaše objednávka nedorazila a zkuste to znovu a nebo klidně zavolejte nebo napište a já vám pomůžu. Potvrzení s údaji k platbě vám pak pošlu co nejdříve to půjde. Záleží to hlavně na tom, jestli sedím u počítače a nebo jsme třeba na campu. 

Platební podmínky

U většiny campů požaduje platbu celé částky do 2 týdnů po odeslání informací k platbě. Je to samozřejmě vždy závislé na tom, kdy nám přijde objednávka a kdy objednaný camp začíná.

Stornovací podmínky

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu

Pojistěte se u některé z komerčních pojišťoven, pokud chcete mít jistotu, že v případě nemoci nepřijdete o zaplacené kempovné. My doporučujeme "naši" ERV pojišťovnu http://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu

Pokud chcete věnovat camp jako dárek, tak můžete zakoupit voucher a vybrat částku, kterou chcete přispět na kempovné. A nebo věnovat voucher bez výběru campu a obdarovaný si vybere sám.

Pátek 15.května 2020

11:30-12:00 Příjezd účastníků a ubytování
11:30-12:15 Kontrola vybavení a nastavení kol, montáž pedálů
12:30-13:10 Uvítací oběd
13:10-13:45 Seznamovací kafíčko, rozprava o programu campu
14:00-18:15 Trénink základů techniky na překážkách, půjčování kol
18:45-19:30 Večeře
20:00-21:00 Vyhodnocení a rozbor prvního dne s pomocí videa, vyhlášení hrdinů dne
21:15           Večerka pro malé nebo unavené účastníky
21:30-22:30 Promítání a debatování o technice jízdy
22:30-24:00 Vyprávění veselých historek z natáčení

Sobota 16.května 2020

  8:00 -  9:00  Snídaně
  9:30 -  9:45  Společná rozcvička se základy strečinku
  9:45 - 12:15 Trénink základů techniky na překážkách a trailech v okolí chaty,půjčování kol
12:30 - 13:30 Oběd
14:30 - 17:30 Trénink v různorodém terénu při projížďce v blízkém okolí 
17:45 - 18:15 Fun Contest – malý technický závod o pár cyklistických cen a dobrý pocit
18:45 - 19:30 Večeře
20:00 - 21:15 Vyhlášení Fun Contestu, vyhodnocení tréninku s lektory s pomocí videa, debata o základech techniky
21:30             Večerka pro unavené a volná zábava a pouštění bike filmů pro dospělé účastníky a povídání o cyklistice

Neděle 17.května 2020

  8:00 -  9:00  Snídaně
  9:30 -  9:45  Společná rozcvička se základy strečinku
  9:45 - 13:30 Trénink na trailech a v dalších technických pasáží, trénink techniky na překážkách u chaty pro mladší nebo línější účastníky
14:00 - 14:45 Závěrečný oběd
15:20 - 16:00 Předávání certifikátů a rad do dalšího cyklistického života :-)
16:30             Ukončení campu, vyklizení pokojů a odjezd účastníků

Mohlo by se hodit