Měl jsem hodně dotazů, kdy už bude ten díl Pevnosti Boyard, kde soutěžím i já. Tak už je to tady :-) V sobotu 18.3. po osmý večer to Prima vysílá. Prvních šest dílů šlo na podzim a protože Prima nechtěla přijít o sledovanost v souboji se Stardance, tak poslední 4 díly vysílá teď.

Už jsem psal loni v létě po natáčení, že to byl skvělej zážitek. Pevnost má magickou atmosféru a nejde se na ni dostat jinak než na lodi a musíte být soutěžící. Tým, který se o vše stará má víc jak sto lidí a natáčí tuhle show už dvacet let a je o ni pořád zájem i v řadě dalších zemích. Vy dostanete po příletu první hodinový školení od české produkce a pak víc jak hodinové ještě od Francouzů na pevnosti. Jsou to hlavně podrobně vysvětlený pravidla, rady jak se otvírají dvířka s klíčem, kde máte stát, jak probíhá finále a především to, jak se chytají různá zvířata :-)

No a pak už jdete na věc. Celá "bojovka" trvá 2,5 hodiny a nikdo vás nezastavuje. Všechno běží tak, že by se to dalo vysílat přímým přenosem. Jen si při přebíhání můžete chvilku odfrknout a napít se. Třeba Tomáš Kraus z našeho týmu toho měl fakt v jednu chvíli dost. Vy opravdu nic nevíte a nikdo vám nic předem neřekne. Jen Libor Bouček občas trošku pošťouchne a nebo na něco upozorní. Přeci jen se soutěží o peníze na dobročinný účely.

Nevím, jestli jde ten náš zážitek a tmosféra přenést i na obrazovku a jsem na ten sestřih zvědavej. Ale věřte, že to bylo skvělý a že si to všichni chválili a všechny to nadchlo. Jak soutěžící, tak českou produkci, která prý tak parádní natáčení nezažila.

Tak ostrý obraz a zvuk!