Rodinný camp, kde si zkusíme i trošku složitější ježdění a lehké traily.

KRKONOŠE 19. - 20.5.2018

Camp je určen hlavně pro celé rodiny a děti a trénovat budeme základy, ale zkusíme si i další dovednosti a disciplíny, aby vás kolo co nejvíc bavilo.

tags: trailistipokročilí

volná místa: 0/24

GPS: 50°40'26.080"N, 15°39'26.511"E

!! CAMP JE VYPRODÁN !!

Pokud byste měli o účast zájem, můžete mi napsat a zapíšu vás do listiny náhradníků a třeba se nějaké místo ještě uvolní a nakonec s námi pojedete :-)

 

Camp pro je určen především pro děti a rodiče, kteří si chtějí užít společně bikový víkend. Trénovat budeme základy, ale pustíme se i do jednoduchých trailů. Abyste si zkusili i trochu drsnější ježdění. Přijet ale mohou samozřejmě i samotní dospělí cyklisté.

Budeme se nejdřív učit základní dovednosti. Protože bez nich nejde správně dělat ani ty těžší prvky. Trénovat a opravit je potřebují opravdu všichni. Děti, ale možná mnohem častěji dospělí cyklisti. Je jedno, jestli si myslíte, že nic neumíte a nebo máte naopak pocit, že je pod vaši úroveň jezdit s dětma. Uvidíte, že vás to bude bavit a hodně naučí! Kolikrát jste ve výjezdu nepřejeli kořínek a zastavili? Kolikrát jste v něm ztratili rovnováhu, začali kroutit řidítkama a zastavili? Kolikrát vás vynesla zatáčka někam jinam? Kolikrát... S tímto vám pomůžou právě správné základy. Dva dny výuky je docela dost času, aby vám vše nové vlezlo pod kůži. Půjdeme s výukou krok za krokem a postupně. Věnovat se budeme tedy hlavně základním dovednostem. Zdokonalení vaší rovnováhy, která je tak podstatná pro řešení spousty situací! Trénovat budeme správný rytmus jízdy, brždění, zatáčení, jízdu do kopce a z kopce, přes lehké překážky, práci s těžištěm a pružení tělem a další dovednosti. Projedeme se i lehkým trailem a budeme se vás snažit naučit, co to znamená mít flow. Za devět let, kdy pořádáme campy jsme nasbírali opravdu hodně zkušeností a poznali řadu fóbií našich žáků a myslím, že velmi dobře víme jak na ně.

Možná si říkáte, jestli je tohle obtížnost právě pro vás, když jezdíte hodně kilometrů a myslíte si , že jste zkušený biker. I když jezdíte spíš v lehčím terénu a především xc. Věřte, že základy jsou prostě základ! :-) A že s Jitkou Škarnitzlovou, jednou z nejlepších bikerek na světě, trénuje stejný věci jako na tomto základním campu.

Na našich campech vám půjčíme obyčejné pedály (platformy) a na nich se budeme učit. Věřte nám, že je to mnohem lepší cesta pro lepší výsledky výuky a pro vaše další dovednosti.

Naším hlavním cílem je vám ukázat správnou cestu a na ni vás co nejlíp připravit. Dát vám servis, který vám dá klid se učit a jezdit. Nebudeme vás rozdělovat do skupin, ale díky velkému počtu lektorů si najdeme cestu ke každému zvlášť. A veřte, že mohou techniku v pohodě trénovat děti, chlapi i ženy dohromady. Vzájemně se totiž tyhle skupiny podporují a doplňují. A nás baví, když jezdí celá rodina.

Zaměření: v podstatě pro všechny, kteří se chtějí něco naučit a zatím jezdí na kole spíš jen po cestách, ale chtěli by vyrazit i do těžšího terénu a nebo mít větší jistotu při závodech 

Doporučené výbava :  Horské kolo jakékoliv kvality a osazení, přilba a boty na platformy ( nejlépe s rovnou podrážkou s jemným vzorkem ). 

Co s sebou dalšího na camp :  Pedály vám půjčíme a po příjezdu na camp vyměníme a tak to nemusíte řešit. Máme i kratší sedlovky s testovacími sedly WTB, abyste měli při jízdě ve stoje víc místa na pohyb těla. Vše vám seřídíme po příjezdu. Na místě budeme mít i věci na malý servis kol, když byste něco poničili. Půjčíme vám i chrániče na holeně a kolena, když byste se chtěli víc chránit. Máme pro vás dostatek svačin i pití. Vy si musíte vzít hlavně dostatek oblečení. Jezdíme opravdu v každém počasí. Vezměte si rukavice a pokud máte, tak malý cyklobatoh. 

Josef Dressler

Josef Dressler

Úspěšný biketrialista, který zkusil řadu disciplín a závodů. Během sportovní kariéry se naučil řadu věcí a teď jezdí enduro a je šéf.

více >

Michal Severa

Michal Severa

Všestranný biker, co vyzkoušel řadu disciplín. Od trialu, freestylu přes XC až po freeride, ale nejvíc ho baví technické ježdění v přírodě.

více >

Petr Hendrych

Petr Hendrych

Bývalý úspěšný biketrialový jezdec. Poslední roky jezdí po lesích, učí se sám nové věci a styly, hraje hokej a zápasí v judu.

více >

Zdeněk Horský

Zdeněk Horský

Usměvavý lektor, který jezdí velmi dobře enduro. Má sjezdovou minulost, učitelské geny a zkušenosti s výukovou snb.

více >

Jana Zvěřinová

Jana Zvěřinová

Sympatická bikerka, která ukazuje cestu ženským účastnicím campů a podporuje je. Svačinářka, zdravotnice a věčně usměvavá ženská.

více >

Katka Míková

Katka Míková

Ženská, která nás doplňuje energií a věčným úsměvem a holkám ukazuje, jak se nebát překážek a kluků. Zdravotnice a svačinářka.

více >

KRKONOŠE

50°40'26.080"N, 15°39'26.511"E

Horská chata Hanapetr

Komorní prostředí Hanapetrovy paseky v Krkonošském národním parku osídlené pouze čtyřmi chalupami nám dává klid a pohodu na naše ježdění. Vše je v těsné blízkosti a jen pro nás. Včetně různě těžkých trailů, které jsme vybodovali pro naše campy. Chata Hanapetr je obyčejná, ale útulná a se skvělým servisem, kuchyní a zázemím. Samozřejmě ji máme rezervovanou celou a tak se nemusíte obávat rušivých elementů nebo návstěvníků.

Pokoje mají základní vybavení. WC a koupelna jsou na chodbě. Wifi zdarma. Na kole je to pár kilometrů na Černou horu, do Špindlerova mlýna, Pece pod Sněžkou, nebo Jánských Lázní. V okolí najdou prostor pro relaxaci a hlavně pro krásné pěší výlety i nejezdiví účastníci Campu. Pěkný může být výlet na nedalekou chatu, kde se točil film S tebou mě baví svět.

Jezdec:  6.800,- Kč

Jezdec junior (nar. po 1.1.2010):  6.600,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim, servis, půjčování testovacích kol, pedálů a chráničů, foto a video dokumentace, tričko, dárky a další služby pod heslem "Just Ride". Abyste se toho naučili co nejvíc, nemuseli se o nic starat, měli radost a v neděli se vám nechtělo domů :-)

Doprovod:  1.400,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim, tričko a všechno další, abyste si ty dva dny užili, odpočinuli si, něco odposlouchali a mrzelo vás, že jste si nevzali kolo.

Rodinka

Rodinám, kde jsou 3 členové jezdci, poskytneme 5% slevu z celkové ceny kempovného. Rodiny se 4 a více jezdci mají 7% slevu. Děti do dvou let mají pobyt zdarma, bez nároku na stravu.

Zapůjčení kola RB

Pro dospělé účastníky nabízíme zapůjčení horského celoodpruženého kola RB Bike model IQ 575 na celou dobu campu. Nemusíte si pak vozit vaše kolo. Pozor! Máme ale pouze 4 kola, která jsou sestavané podle našich zkušeností a z dílů, které používáme i my. Cena za půjčení na celý camp:  1.490,- Kč

Obsazenost

V políčku Volná místa jsou dvě čísla. To první znamená počet volných míst. To druhé kapacitu campu.

Potvrzení objednávky

Po zaslání přihlášky vám musí během chvilky přijít automatické potvrzení objednávky. Pokud nepřijde, tak jste nejspíš nevyplnili všechny informace a nevšimli jste si na obrazovce řádku, který vás na to upozorňoval. Pokud vám žádné automatické potvrzení nepřijde, tak nám tedy vaše objednávka nedorazila a zkuste to znovu a nebo klidně zavolejte nebo napište a já vám pomůžu. Potvrzení s údaji k platbě vám pak pošlu co nejdříve to půjde. Záleží to hlavně na tom, jestli sedím u počítače a nebo jsme třeba na campu. 

Platební podmínky

U většiny campů požaduje platbu celé částky do 2-3 týdnů po odeslání informací k platbě. Je to samozřejmě vždy závislé na tom, kdy nám přijde objednávka a kdy objednaný camp začíná.

Stornovací podmínky

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu

Pojistěte se u některé z komerčních pojišťoven, pokud chcete mít jistotu, že v případě nemoci nepřijdete o zaplacené kempovné. My doporučuje "naši" ERV pojišťovnu http://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu

Pokud chcete věnovat camp jako dárek, tak můžete zakoupit voucher a vybrat částku, kterou chcete přispět na kempovné. A nebo věnovat voucher bez výběru campu a obdarovaný si vybere sám.

 

Sobota, 19.května 2018

  8:00-  9:00  Příjezd účastníků, ubytování, kontrola vybavení a nastavení kol, snídaně
  9:30-10:00  Společné kafíčko s bábovkou od maminky, seznámení skupiny, rozprava
10:15-13:15  Trénink základů techniky a vysvětlení zásadních dovedností 
13:30-15:00  Oběd a malý odpočinek
15:00-18:00  Trénink navazujících dovedností na překážkách 
18:00-18:30  Fun Contest – malý technický závod o pár cyklistických cen a o zájezd
19:15-20:15  Večeře
20:15-21:15  Vyhlášení Fun Contestu, vyhodnocení tréninku s lektory s pomocí videa a promítání na 
                     venkovním plátně
21:30-.....     Zábava u piva, povídání, zpívání a příprava na další den :-)

Neděle, 20.května 2018

  7:30-  8:30  Snídaně
  9:00-  9:15  Rozcvička se základy strečinku
  9:15-12:15  Trénink v jednoduchých trailech
12:30-13:45  Oběd a malý odpočinek
13:45-16:30  Vyjížďka po okolí a trénik dalších dovedností v terénu
16:30-17:15  Balení, mytí kol, vyklízení pokojů
17:15-17:55  Závěrečné vyhodnocení campu, předávání diplomů a rad do dalšího života a občerstvení před cestou, vyklizení pokojů
18:00           Ukončení campu

 

Mohlo by se hodit