Pro nedočkavce co se nebojí aprílovýho počasí.

KŘIVOKLÁTSKO 20. - 22.4.2018

Camp je určen pro jezdce, kteří chtějí trénovat základy, ale i jízdu v trochu těžším terénu a trailech. Pro dospělé i pro děti.

tags: pokročilítrailistizačátečníci

volná místa: 0/24

GPS: 50°0'23.493"N, 13°34'54.25"E

!! CAMP JE VYPRODÁN !!

Pokud byste měli o účast zájem, můžete mi napsat a zapíšu vás do listiny náhradníků a třeba se nějaké místo ještě uvolní a nakonec s námi pojedete :-)

 

Camp je určen pro bikery, kteří se už nemůžou dočkat jara, nebojí se rozmarů aprílového počasí a chtějí se co nejdřív před začátkem sezony rozjezdit. Hlavně pro dospělejší chlapi. Ve skupině se ale určitě dobře svezou ženy  a děti.  Naučit a opravit základní dovednosti, ale zkusit si i těžší prvky a jízdu v trailech. Ale přeci jen v trochu jednodušší variantě. Je to camp třeba pro ty, co se jim nechce jet na ten základní camp, ale necítí se úplně na ježdění v těžších trailech.

Krásné zázemí statku Břežany nám dá pohodu na trénink základů, ale v okolí máme i pár krátkých trailů, kde se budeme věnovat ježdění v trošku těžším terénu. Nebojte se nějakých těžkých nástrah. Rádi přivítáme bikery, kteří jezdí na kole vlastně normální cross country, ale lákajá to zkusit si i jednoduché traily. Aby zjistili, jestli na to "mají" a jestli je to opravdu baví. A věřte, že vás to bavit bude! Začínat budeme samozřejmě zase procvičením těch nejzásadnějších základních dovedností. Bez nich to určitě nejde! To znamená: rovnováha, správný pohled, práce s těžištěm, brzdění, průjezd zatáčky,jízdu do kopce a z kopce, smyky a přejezdy přes jednoduché překážky. Takhle si vás "připravíme" a pak vyrazíme do lesa na naše malé traily, kde se budemě věnovat hlavně jízdy na trailech. Tedy úzkých cestách. Tam je třeba naučit se mít správný flow. Tedy aby vaše jízda byla plynulá. Budeme pilovat zatáčky, rytmus jízdy, klopenky, kořenité pasáže, malé poskoky a další prvky, které vám pomůžou mít větší jistotu při tomto druhu ježdění. Tři dny výuky je docela dost času, aby vám vše nové vlezlo pod kůži. Půjdeme výukou krok za krokem a postupně. 

Možná si říkáte, jestli je tohle obtížnost právě pro vás, když jezdíte hodně kilometrů a myslíte si , že jste zkušený biker. I když jezdíte spíš v lehčím terénu a především xc. Věřte, že základy jsou prostě základ! :-) A že s Jitkou Škarnitzlovou, jednou z nejlepších bikerek na světě, trénuje stejný věci jako na tomto základním campu.

Na našich campech vám půjčíme obyčejné pedály (platformy) a na nich se budeme učit. Věřte nám, že je to mnohem lepší cesta pro lepší výsledky výuky a pro vaše další dovednosti. Budete mít víc klidu při rozjíždění i vystupování a hlavně se vše budete učit v té přirozené a základní podobě. Bude to chvilkama asi těžšíl,ale uvidíte, že to má smysl.

Naším hlavním cílem je vám ukázat správnou cestu a na ni vás co nejlíp připravit. Dát vám servis, který vám dá klid se učit a jezdit. Nebudeme vás rozdělovat do skupin, ale díky velkému počtu lektorů si najdeme cestu ke každému zvlášť. Na camp můžou samozřejmě přijet i ženy a děti. Budeme mít dostatek lektorů, abychom se jim mohli věnovat. Ale připravte se na to, že jsou děti ve věku nad sedm let často šikovnější než jejich rodiče :-) Nemají fóbie, špatné návyky a hypotéku. 

Zaměření:  Především pro dospělé bikery, ale i pro celé rodiny a děti. Nebojte se, techniku můžete trénovat společně a je to jen dobře, když jezdí táta nebo máma s dětma.

Doporučené výbava :  Horské kolo jakékoliv kvality a osazení, přilba a boty na platformy ( nejlépe s rovnou podrážkou s jemným vzorkem ). 

Co s sebou dalšího na camp :  Pedály vám půjčíme a po příjezdu na camp vyměníme a tak to nemusíte řešit. Máme i kratší sedlovky s testovacími sedly WTB, abyste měli při jízdě ve stoje víc místa na pohyb těla. Vše vám seřídíme po příjezdu. Na místě budeme mít i věci na malý servis kol, když byste něco poničili. Půjčíme vám i chrániče na holeně a kolena, když byste se chtěli víc chránit. Máme pro vás dostatek svačin i pití. Vy si musíte vzít hlavně dostatek oblečení. Jezdíme opravdu v každém počasí. Vezměte si rukavice a pokud máte, tak malý cyklobatoh. 

Josef Dressler

Josef Dressler

Úspěšný biketrialista, který zkusil řadu disciplín a závodů. Během sportovní kariéry se naučil řadu věcí a teď jezdí enduro a je šéf.

více >

Petr Hendrych

Petr Hendrych

Bývalý úspěšný biketrialový jezdec. Poslední roky jezdí po lesích, učí se sám nové věci a styly, hraje hokej a zápasí v judu.

více >

Zdeněk Horský

Zdeněk Horský

Usměvavý lektor, který jezdí velmi dobře enduro. Má sjezdovou minulost, učitelské geny a zkušenosti s výukovou snb.

více >

Jana Zvěřinová

Jana Zvěřinová

Sympatická bikerka, která ukazuje cestu ženským účastnicím campů a podporuje je. Svačinářka, zdravotnice a věčně usměvavá ženská.

více >

Katka Míková

Katka Míková

Ženská, která nás doplňuje energií a věčným úsměvem a holkám ukazuje, jak se nebát překážek a kluků. Zdravotnice a svačinářka.

více >

Radek Kulhavý

Radek Kulhavý

Univerzální sportovec a cyklista, který závodně jezdil motokros, biketrial, 4X i bmx. Leze po skalách, chodí po horách a cvičí jógu.

více >

KŘIVOKLÁTSKO

50°0'23.493"N, 13°34'54.25"E

Břežany – Statek Břežany

Nově zrekonstruovaný statek z roku 1850 se nachází na návsi tiché a udržované vesnice se 120 obyvateli na hranici Středočeského a Západočeského kraje. Do vsi vede pouze slepá silnice. V rodinném statku na vás dýchne pohoda a panuje zde příjemná a klidná atmosféra.

Na statku je celkem 9 dvoulůžkových pokojů a 3 pokoje se spací galerií pro 2+2 osoby. V každém pokoji najdete samostatnou koupelnu s WC. K dispozici je společná plně vybavená kuchyně, která navazuje na útulnou společenskou místnost s krbovými kamny a hracím koutem pro děti. Celý statek je rezervovaný jen pro nás. Na dvoře je dost prostoru na ježdění i na odpočinek. Najdete na něm trampolínu, stolní tenis, ohniště a kryté letní sezení. V areálu je také sauna a wifi. 

Jezdec:  8.990,- Kč
Jezdec junior (nar. po 1.1.2010):  8.600,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim, servis, půjčování testovacích kol, pedálů a chráničů, foto a video dokumentace, tričko, dárky a další služby pod heslem "Just Ride". Abyste se toho naučili co nejvíc, nemuseli se o nic starat, měli radost a v neděli se vám nechtělo domů :-)

Doprovod:  2.990,- Kč

V ceně je ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim, tričko a všechno další, abyste si ty tři dny užili, odpočinuli si, něco odposlouchali a mrzelo vás, že jste si nevzali kolo.

Rodinka

Rodinám, kde jsou 3 členové jezdci, poskytneme 5% slevu z celkové ceny kempovného. Rodiny se 4 a více jezdci mají 7% slevu. Děti do dvou let mají pobyt zdarma, bez nároku na stravu.

Zapůjčení kola RB

Pro dospělé účastníky nabízíme zapůjčení horského celoodpruženého kola RB Bike model IQ 575 na celou dobu campu. Nemusíte si pak vozit vaše kolo.   Pozor! Máme ale pouze 4 kola, která jsou sestavané podle našich zkušeností a z dílů, které používáme i my. Cena za půjčení na celý camp:  1.690,- Kč

Obsazenost

V políčku Volná místa jsou dvě čísla. To první znamená počet volných míst. To druhé kapacitu campu.

Potvrzení objednávky

Po zaslání přihlášky vám musí během chvilky přijít automatické potvrzení objednávky. Pokud nepřijde, tak jste nejspíš nevyplnili všechny informace a nevšimli jste si na obrazovce řádku, který vás na to upozorňoval. Pokud vám žádné automatické potvrzení nepřijde, tak nám tedy vaše objednávka nedorazila a zkuste to znovu a nebo klidně zavolejte nebo napište a já vám pomůžu. Potvrzení s údaji k platbě vám pak pošlu co nejdříve to půjde. Záleží to hlavně na tom, jestli sedím u počítače a nebo jsme třeba na campu. 

Platební podmínky

U většiny campů požaduje platbu celé částky do 2-3 týdnů po odeslání informací k platbě. Je to samozřejmě vždy závislé na tom, kdy nám přijde objednávka a kdy objednaný camp začíná.

Stornovací podmínky

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu

Pojistěte se u některé z komerčních pojišťoven, pokud chcete mít jistotu, že v případě nemoci nepřijdete o zaplacené kempovné. My doporučujeme "naši" ERV pojišťovnu http://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu

Pokud chcete věnovat camp jako dárek, tak můžete zakoupit voucher a vybrat částku, kterou chcete přispět na kempovné. A nebo věnovat voucher bez výběru campu a obdarovaný si vybere sám.

 

Pátek, 20.dubna 2018

10:30-11:45 Příjezd účastníků a ubytování
10:30-12:15 Kontrola vybavení a nastavení kol, montáž pedálů
12:30-13:10 Uvítací oběd
13:10-13:45 Seznamovací kafíčko, rozprava o programu campu
14:00-18:15 Trénink základů techniky na překážkách, půjčování kol
18:45-19:30 Večeře
20:00-21:00 Vyhodnocení a rozbor prvního dne s pomocí videa, vyhlášení hrdinů dne
21:15           Večerka pro malé nebo unavené účastníky
21:30-22:30 Promítání a debatování o technice jízdy
22:30-24:00 Vyprávění veselých historek z natáčení

Sobota, 21.dubna 2018

  8:00 - 9:00 Snídaně
  9:30 - 9:45 Společná rozcvička se základy strečinku
  9:45-12:15 Trénink základů techniky v okolí statku, půjčování kol
12:30-13:30 Oběd
14:30-17:30 Trénink v různorodém terénu při projížďce v blízkém okolí 
17:45-18:15 Fun Contest - malý technický závod o malý dort :-)
18:45-19:30 Večeře
20:00-21:00 Vyhlášení contestu, vyhodnocení tréninku s lektory s pomocí videa, debata o základech techniky
21:15          Večerka pro unavené anebo volná zábava a pouštění bike filmů pro dospělé účastníky

Neděle, 22.dubna 2018

  8:00 - 9:00 Snídaně
  9:30 - 9:45 Společná rozcvička se základy strečinku
  9:45-13:30 Společná vyjížďka do okolí a trénink technických pasáží
                   Trénink techniky na překážkách u statku pro mladší nebo línější účastníky
14:00-14:45 Závěrečný oběd
15:20-16:00 Předávání certifikátů účastníků a rad do dalšího cyklistického života :-)
16:30           Ukončení campu, vyklizení pokojů a odjezd účastníků

Mohlo by se hodit