Jak si správně vybrat camp?
Jak si vybrat obtížnost campu?

FAQ

Jak si správně vybrat camp?

Rozhodně se výběrem zbytečně nestresujte a nebojte se ho. Na campech se soustředíme na výuku běžných cyklistů, které chceme učit hlavně základní dovednosti. A ty potřebují pilovat všichni! Ostřílení borci i sváteční jezdci. Zkuste se správně zamyslet, jakou zvládnete obtížnost a pak si vyberte hlavně lokalitu, která vám vyhovuje. Každá má svoje specifika, různý terén i kvalitu zázemí. Když budete mít pochybnosti a nebo otázky, tak se na mě nebojte obrátit. Rád vám poradím a pomůžu.

Jak si vybrat obtížnost campu?

Vím, že je těžké ohodnotit se sám a je zároveň těžké popsat kategorie jezdců. Někoho uráží oslovení začátečník, někdo si myslí, že není tak dobrý na těžší level. Nebojte se mě kontaktovat a osobně vše probereme a já vám poradíma. I podle aktuálně přihlášených účastníků. Snažím se, abychom jednotlivé campy složili tak, aby se každý naučil co nejvíc a měl s kým jezdit a porovnávat se.

Jak mohou jezdit dohromady malé děti s dospělými jezdci?

Bez problémů. Na našich campech nenajíždíme desítky kilometrů, ale máme výuku v blízkosti našeho zázemí. Vytrvalost je největším handicapem dětí. Ale naopak technika osmiletého dítěte může být mnohem lepší než technika ostříleného třicetiletého borce. Děti se navíc nebojí a učí se velmi rychle. A podle zkušeností víme, že takhle věkově rozdílné skupiny dobře fungují. Učí se od sebe. I když je pro ty starší někdy těžké srovnat se s tím, že ta malá děcka dokáží něco, co oni ne. Ale děti neplatí hypotéky a nevědí, že to může bolet :-) Navíc jsme tři lektoři a pomocníci na malou skupinu a dokážeme přizpůsobit výuku stavu a dovednostem jezdců.

Může jezdit na campu celá rodina?

Rodiny nás baví! A rodiny to baví u nás. Tátové jsou rádi, že prožijí víkend na kole se svými dětmi. Jezdí společně, hecují se a všechni si společně hrají. Vzít s sebou můžete i ty nejmenší děti, která si budou hrát na cyklisty na pískovišti. I pro ty máme v našich lokalitách zábavu. A jsme rádi, když je s námi celá rodina! A jak jsem už napsal, jezdíme vždy v blízkosti našeho zázemí a není problém, aby jezdili oba rodiče a batolata spala ve stínu chaty.

Nemám nejdřív něco natrénovat než přijedu?

Ne! Na camp nejedete, abyste nám ukazovali co umíte, ale abychom vám my ukázali, jak se můžete zlepšit.

Můžu si s sebou vzít doporovod?

Samozřejmě. Camp je určen pro jezdce i doprovody. Ti kteří nebudou jezdit se můžou dívat, fandit a nebo se třeba rozhodou na místě a můžou si doplatit jezdivou variantu. Můžou se během dne sami jet projet a nebo projít do okolí. A večery si užít společně s námi.

Můžu na camp přihlásit samotné dítě?

I to jde. Pokud je samostatné a nebude se mu stýskat :-) Nemáme žádnou věkovou hranici a záleží na uvážení rodičů. O dítě se postaráme, ale nemůžeme ho hlídat 24 hodin. Záleží také na jednotlivém campu a podle složení účastníků. Nebojte se na nás obrátit a poradíme vám.

Mám si vzít svoje kolo?

Určitě je dobré, abyste se učili na svém kole, na kterém budete po campu jezdit a vše dál pilovat. My pro vás máme připravená různá kola na vyzkoušení a pro lepší učení. Pokud si ale nechcete ničit svoje kolo a nebo si ho nechcete vozit, tak si můžete objednat půjčovací kolo RB na celou dobu campu. To bude připraveno jen pro vás.

Mám si vzít pedály?

Vezměte si svoje nášlapné a případně placaté pedály, pokud je máte a chcete je použít. Ale brát si je nemusíte. Učit se budeme na těch placatých a ty máme pro všechny účastníky zdarma k zapůjčení.

Jaké si mám vzít boty na placaté pedály?

Ideální jsou pevnější boty s rovnou podrážkou s pravidelným vzorkem. Třeba boty na skate. Úplně vhodné nejsou běžecké nebo trekové boty. Ale záleží na každém z vás, co si myslíte, že vám bude vyhovovat. Vezměte si i boty na nášlapné pedály, pokud je máte.

Jaké si mám vzít další vybavení?

Hlavně přilbu a rukavice. Lepší jsou celoprstové. Nějaké vhodné budeme mít na prodej s sebou od značky 661. No a nezapomeňte na dostatek oblečení. A přezuvky.

Mám si vzít s sebou nějaké jídlo?

V ceně kempovného máte plnou penzi a svačiny během dne. Jídla je myslím všude dostatek. Během výuky bude k dispozici barel s iontovým nápojem PowerBar a v chladnějších dnech čaj. Ostatní pití si můžete koupit v chatě. Samozřejmě si můžete přivézt nějaké svoje traťovky a dobíječe energie v tuhém nebo kapalném stavu :-)

Jak je to s náhradními díly a servisem kol?

Máme s sebou vybavení a nářadí na základní servis. Po příjezdu vám kolo prohlédneme, nasadíme pedály a případně seřídíme podle našich doporučení pro lepší výuku. Během campu dokážeme vyřešit malé opravy, ale nečekejte plnohodnotný servis. Rozhodně přijeďte s připraveným kolem v dobrém technickém stavu a pokud máte nějaké svoje specifické náhradní díly, tak je raději vezměte s sebou. Například patku rámu nebo brzdové destičky. Nebojte se, nestává se, že by naši žáci ničili svá kola. A pokud by se už vyskytl nějaký v terénu neřešitelný problém, tak máme půjčovací kola a zbytek campu můžete odjezdit na něm. Před odjezdem domů vám kola umyjeme.

Kdy musím přijet?

Je možné přijet později? Příjezd je ideální v čase, který je napsaný v programu. V klidu se ubytujete, seřídíme vám kolo, odpočinete si po cestě a rozkoukáte. Při obědě se seznámíme a odpolední první lekce je pak už plnohodnotná dávka učení. Chceme, abyste si vše užili v pohodě a měli sílu vstřebávat nové zážitky a dovednosti. To se dělá špatně, když bychom začínali odpoledne a většina z vás přijela na poslední chvíli a na prvních překážkách jste byli hlavou ještě někde jinde. Po zkušenostech víme, že pozdější příjezd a nebo zapojení třeba až od soboty hodně snižuje přínos campu. Skupina už je v nějakém stadiu výuky, do kterého se složitě nastupuje.

Bude se jezdit i za deště nebo za špatného počasí?

Jezdí se za každého počasí. Za mokra se dá naučit hodně prvků v té těžší podobě. Navíc jsme většinou v těsné blízkosti našeho zázemí, kde se dá schovat a nebo převléct. Výuku samozřejmě přizpůsobujeme aktuálnímu stavu počasí. A jak se říká: Není špatného počasí, ale špatně oblečeného cyklisty. Vezměte si tedy dostatek oblečení.

Nemusím se bát, že nezvládnu tolik hodin tréninku?

Nebojte. Nenutíme naše žáky do ničeho, co by nechtěli. Jen se vás budeme snažit motivovat a povzbudit. Když si budete chtít na chvilku odpočinout, tak si odpočinete. Budeme trénovat techniku a na tu je třeba mít klid a řídit se svými pocity. Během lekcí děláme přestávky na občerstvení a na odpočinek a vše přizpůsobíme aktuálnímu fyzickému a mentálnímu stavu skupiny.

Jde si camp rezervovat?

Počet míst na každý camp je pomerně malý. Některé jsou prodané hodně dopředu a u některých je možné přihlásit se třeba jen pár týdnů před začátkem. Nemůžeme dělat rezervaci s tím, že se rozhodnete třeba až dva týdny před campem. I my musíme vše zaplatit a rezervovat předem. Kdo se nějdřív přihlásí a zaplatí, tak má místo jisté. Pokud se vám nechce platit s tak velkým časovým předstihem, tak se můžete zkusit zeptat na zaplněnost příslušného campu. Můžeme si vás napsat do seznamu zájemců a informovat vás ve chvíli, kde se camp bude zaplňovat, abyste se finálně rozhodli o účasti.

Jaké jsou stornovací podmínky?

  • 10 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 35-24 dní před prvním dnem campu
  • 50 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 23-12 dní před prvním dnem campu
  • 100 % z celkové ceny campu, při zrušení účasti ze strany klienta 11 a méně dní před prvním dnem campu